تعداد مصدومان زلزله میانه به ۷۲۰ نفر رسید/ دو کودک در میان جانباختگان | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
بر اساس آخرین آمار سازمان اورژانس کشور از زلزله میانه و استان آذریجان شرقی، تا صبح امروز شنبه ۱۸ آبان ۷۲۰ نفر دچار مصدومیت شده و ۵ نفر از اهالی روستای ورنکش شهرستان میانه نیز جان خود را از دست دادند که در این بین ۲ نفر کودک نیز بوده‌اند.
زلزله میانه
رویداد۲۴  رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش شمار مصدومان زلزله شهرستان‌های سراب و میانه به ۷۲۰ نفر خبر داد.
 
به گفته وی۴۵۰ نفر از مصدومان از شهرستان سراب و مابقی از میانه هستند. 
 
در پی زمین‌لرزه ۵.۹ ریشتری آذربایجان شرقی ۵ نفر تا کنون جان خود را از دست دادند که  ۲ نفر از آنها کودک بودند.  به گفته اورژانس کشور ۶۶ نفر از مصدومان در اثر آوار و ۵۱۸ نفر در اثر ترس و اضطراب دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۳۶ نفر در مراکز بیمارستانی بستری و سایر مصدومان پس از دریافت خدمات سرپایی ترخیص شده‌اند.
 
در این حادثه ۱۷ روستا دچار آسیب شده که ۷ روستا نیاز به اسکان اضطراری داشتند. روستا‌های ورنکش، هلنسی، ورزقان و بلوکان بیشترین آسیب را از این زلزله متحمل شدند.
 
در اثر این زمین لرزه دو مورد آتش‌سوزی لوله گاز در روستای ورنکش و ورزقان بخش ترکمنچای افتاق افتاد که مهار شد. همچنین روز گذشته در محور بستان آباد- میانه و محور سرچم در ۳ مقطع ریزش کوه رخ داد که دو اکیپ کامل راهداری بلافاصله به منطقه اعزام شدند و نسبت به پاکسازی سطح جاده اقدام کردند، درحال حاضر این محورها به طور کامل باز هستند.
بیشتر بخوانید: روستای ورنکش بخش ترکمانچای میانه پس از زلزله +فیلم
 

۱۵۸ پس‌لرزه طی ۲ روز در آذربایجان شرقی

 
 
به گزارش رویداد۲۴ تاکنون ۳۱۰۰ نفر از حادثه‌دیدگان با کمک نیرو‌های امدادی در اردوگاه اسکان داده شده یا به صورت فردی از ۷۷۶ دستگاه چادر برپا شده استفاده کرده‌اند.
 
این زلزله شهر‌های میانه، سراب، ترک، ترکمانچای، بستان‌آباد، هشترود در آذربایجان شرقی و شهر‌های نیر، کوثر وسرعین در استان اردبیل را به لرزه درآورد. این مناطق تا کنون بیش از ۱۵۸ مورد پس لرزه را تجربه کرده‌اند. این زمین لرزه در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل و زنجان نیز احساس شده است.
 
به گزارش رویداد۲۴ زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد روز جمعه حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند. 
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: