تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۰۷ آذر ۱۳۹۸
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته به عدد.۱۵۷ رسیده است که در محدوده ناسالم برای تمام گروه‌ها است.
 آلودگی هوای تهران
رویداد۲۴  دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با توجه به عدد ۱۵۷ میانگین شاخص کیفی هوای تهران گفت: هوای تهران برای تمام گروه‌ها ناسالم است و این عدد شاخص طی روز‌های گذشته بالاترین عدد شاخص بوده است. شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در ۱۱ ایستگاه شهر تهران به بالاتر از ۱۵۰ رسیده است و ایستگاه پیروزی و شادآباد با عدد ۱۸۰ بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران دارند. طی سال جاری ۴۴ روز هوا ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است که در مقایسه با سال گذشته تعداد روز‌های ناسالم برای گروه‌های حساس افزایش یافته است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
نفسِ بریده شهر/ اقدامات بی‌اثر شهرداری تهران برای کاهش آلودگی پایتخت
شاهسونی در ادامه توصیه کرد: کسانی که به بیماری‌های قلبی و ریوی مبتلا هستند و کودکان و سالمندان، زنان باردار و همچنین کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امکان کاهش بدهند.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت‌های ورزشی را تا حد امکان کاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش کنند.

شاهسونی با بیان اینکه والدین کودکانشان را در این روز‌ها به بوستان‌ها نبرند گفت: شاخص کیفی هوا برای این گروه ناسالم است و افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت کنند از ماسک‌های مخصوص P ۲ یا N ۹۵ استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:
نفسِ بریده شهر/ اقدامات بی‌اثر شهرداری تهران برای کاهش آلودگی پایتخت
وی گفت: شهرداری شهر تهران باید در جهت اصلاح طرح کاهش آلودگی هوا اقدام فوری کند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: