تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۱۶ دی ۱۳۹۸
شرکت سامسونگ از یک تلویزیون با فناوری میکرو ال ای دی در نمایشگاه CES۲۰۲۰رونمایی کرد. این تلویزیون ۲۹۲ اینچی است.

تلویزیون سونی

رویداد۲۴ شرکت سامسونگ از بزرگترین تلویزیون در تاریخچه نمایشگاه CES رونمایی کرد. این نسخه از تلویزیون Wall در اندازه ۲۹۲ اینچ (بیش از ۷.۴ متر) رونمایی شده و The Wall Luxury نام دارد. در این تلویزیون ترکیبی از درخشندگی زیاد، اندازه بسیار بزرگ و تضاد رنگی قابل توجهی دیده می شود.

البته این تلویزیون با استفاده از فناوری های ماژولار و میکرو ال ای دی ساخته شده است. میکرو ال ای دی نخستین فناوری نوین نمایشگر در دهه ۲۰۲۰ میلادی است و شباهت زیادی به OLED دارد. با کمک این فناوری درخشندگی بیشتر می شود. در فناوری مذکور از میلیون ها ال ای دی کوچک استفاده می شود تا تصویری به طور مستقیم ساخته شود، بنابراین کیفیت تصویری احتمالا بهتر از نمایشگر OLED خواهد بود.


بیشتر بخوانید: اختراعاتی که زندگی بشر را زیر و رو کردند


این شرکت همچنین از یک نسخه ۱۵۰ اینچی این تلویزیون با وضوح ۸K رونمایی کرده است. در این دستگاه همان ماژولی استفاده شده که در تلویزیون ۷۵ اینچی رونمایی شده در CES۲۰۱۹ به کاررفته بود.

سامسونگ در بیانیه ای اعلام کرد: پیشرفت های جدید برای ۲۰۲۰ میلادی کمک می کند تا تلویزیون های بزرگتر ساخته اند. این تلویزیون ها شامل نمایشگرهایی ۸۸، ۹۳، ۱۱۰ و ۱۵۰ اینچی هستند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: