تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۸

اخبار حوادث/ مردی گوش خواستگار خواهرش را برید!

در اخبار حوادث بخوانید: مرد جوان در اقدامی وحشتناک گوش خواستگار سمج خواهرش را برید و سناریوی تکان دهنده‌ای را آغاز کرد.

اخبار حوادث

رویداد۲۴ پانزدهم اردیبهشت ۹۶ بود که مردی به نام امین ۲۸ ساله در حالی که آثار کتک خوردن وحشتناک روی صورتش نمایان بود و روی گوش سمت راست اش پانسمان دیده می‌شد با ناراحتی به اداره پلیس اسلامشهر مراجعه و ادعای وحشتناکی را مطرح کرد.

امین با اشاره به این که دو مرد شبانه به او حمله کرده‌اند و پس از کتک زدن او با بی رحمی گوشش را بریده اند خواستار بازداشت مهاجمان گوش بر شد و از آن‌ها شکایت کرد.

وی گفت: من نگهبان یک کارگاه در نزدیکی دانشگاه آزاد پرند هستم. شب سیزدهم اردیبهشت دو مرد جوان که صورت هایشان را با پارچه پوشانده بودند به کارگاه حمله کردند ابتدا تصور کردم دزد هستند، اما آن‌ها کاری با کارگاه نداشتند هر دو مرد من را به شدت کتک زدند و با میله به سرم کوبیدند که بیهوش شدم.

وقتی به هوش آمدم متوجه شدم مردان خشن گوش سمت راستم را بریده و با خود برده اند. من که وحشت زده بودم با برادرم تماس گرفتم و در بیمارستان تحت عمل جراحی پیوند گوش قرار گرفتم.


از اخبار حوادث در ماه گذشته با خبر شوید


به دنبال اظهارات امین، ردیابی دو مرد ناشناس آغاز شد و پلیس به بازجویی از برادر امین پرداخت. اظهارات این مرد پرده از اختلافات دنباله دار امین با یکی از بستگان دورش برداشت و با این رازگشایی امین حرف‌های تازه‌ای را مطرح کرد.

وی به مأموران گفت: مدتی پیش به خواستگاری دختر یکی از اقوام دورمان در شهرستان نورآباد لرستان رفتم، اما، چون به تنهایی به خواستگاری رفته بودم برادر بزرگ دختر مورد علاقه ام که مریم نام دارد عصبانی شد و خواستگاری را به هم زد. آن‌ها به من جواب منفی دادند و به ناچار برگشتم.

من به مریم علاقه‌مند بودم و به همین دلیل چند بار با او تماس گرفتم و برایش پیامک ارسال کردم. بعد از این ماجرا برادر او کیومرث مرا تهدید به مرگ کرد و به همین خاطر آن شب کیومرث به همراه پسر عمویش اسماعیل به محل کارم حمله کردند و مرا کتک زدند و گوشم را بریدند.

به دنبال اظهارات جدید شاکی، کیومرث و پسر عمویش اسماعیل که در شهرستان قم نظامی بود ردیابی و بازداشت شدند. آن‌ها در دادسرای اسلامشهر جرم شان را انکار کردند و مدعی شدند اشتباهی بازداشت شده اند.

پرونده این دو مرد در شعبه ۱۹ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد و در نخستین مرحله آن‌ها تبرئه شدند، اما با اعتراض امین، حکم در دیوان عالی کشور شکسته شد تا آن‌ها این بار به اتهام مشارکت در ضرب و جرح منجر به قطع عضو در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شوند.

در جلسه دادگاه، امین درخواست قصاص گوش را مطرح کرد. وی گفت: من قصاص می‌خواهم، اما اگر پزشکی قانونی اعلام کند امکان قصاص گوش فراهم نیست دیه می‌خواهم.

وی ادامه داد: من قسم می‌خورم کیومرث با میله به سرم زد و اسماعیل گوشم را برید. من تا امروز حدود ۳۰۰ میلیون تومان خرج کرده ام تا توانستم چند عمل پیوند روی گوشم انجام دهم.

سپس کیومرث در جایگاه ویژه ایستاد و جرمش را انکار کرد. وی گفت::قبول دارم وقتی سماجت‌های امین را برای خواستگاری از خواهرم دیدم از او ناراحت شدم، اما درگیری میان ما یک سوءتفاهم بود که حل شد. من انگیزه‌ای برای کتک زدن و بریدن گوش او نداشتم.

اسماعیل نیز خودش را بی گناه نشان داد و گفت: من نمی‌دانم چه کسی شبانه به امین حمله کرده است.

در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند و با توجه به نظر کارشناسان پزشکی قانونی که امکان قصاص لاله گوش را منتفی اعلام کرده بودند اسماعیل را به پرداخت دیه گوش محکوم کردند. پرونده دو متهم همچنین برای رسیدگی به اتهام ضرب و جرح شاکی به دادگاه کیفری ۲ استان تهران ارجاع شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: