تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

گیلان؛ آتش سوزی در ۹ نقطه از جنگل‌های هیرکانی تالش

جنگل های نارنجدون، خرجگیل، کله سرا، رستم محله، بره سر، طولارود، جنگل های داخل شهر جنب(CNG) و دو منطقه در جوکندان نیز در آتش سوختند و خاکستر شدند.
گیلان؛ آتش سوزی
رویداد۲۴ بخش‌هایی از جنگل‌های هیرکانی در بخش اسالم از توابع شهرستان تالش دچار حریق شد.

سیدعیسی مهدوی، فرماندار تالش در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: با تشدید وزش باد‌های گرم محلی (گرمیج یا گرمش) بخشی از جنگل‌های هیرکانی در بخش اسالم، از توابع شهرستان تالش از عصر روز گذشته (پنج شنبه ۱۷بهمن) دچار حریق شد.

وی با بیان اینکه تاکنون حریق در ۹ نقطه شهرستان تالش گزارش شده است، ادامه داد: جنگل‌های نارنجدون، خرجگیل، کله سرا، رستم محله، بره سر، طولارود، جنگل‌های داخل شهر جنب (CNG) و دو منطقه در جوکندان نیز در آتش سوختند و خاکستر شدند.

مهدوی با اشاره به اینکه برخی مناطق که دچار حریق شدند، راه دسترسی مناسب نداشتند، خاطرنشان کرد: پس از بررسی میزان خسارت وارده، موارد از طریق مدیریت بحران استانداری گیلان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اطلاعیه‌های صادر شده از سوی سازمان هواشناسی، در خصوص تداوم وزش باد گرم تا چند ساعت آینده، هموطنان از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی به شدت پرهیز کنند. زیرا با ادامه روند وزش باد گرم در منطقه، مهار آتش سوزی‌ها دشوار می‌شود.

به گزارش ایسنا، شدت آتش سوزی در روستا‌های پیرهرات، کله سرا و نارنجدول اسالم به حدی است که از کیلومتر‌ها دورتر (کمربندی جاده اسالم) کاملا مشهود است.
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: گیلان ، آتش سوزی
نظرات شما
پیشخوان