تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

نقش آقازاده ورزشی در انتخاب اسکوچیچ برای تیم ملی

نشست محرمانه‌ای که با حضور یک آقازاده ورزشی در یکی از خانه‌های شمال تهران و بدون حضور مسئولان فدراسیون فوتبال برگزار شد، دراگان اسکوچیچ را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب کرد!

اسکوچیچ

رویداد۲۴ ظهر روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه زمانی که سایت فدراسیون فوتبال رسماً خبر انتخاب «دراگان اسکوچیچ» را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران اعلام کرد، بسیاری از اهالی این رشته در شوک فرو رفتند و انگشت حیرت به دهان گزیدند که چرا فدراسیون فوتبال در بین گزینه‌های مد نظرش سراغ فردی رفته است که در حد تیم ملی ایران نیست و بیشتر به دنبال رزومه جمع کردن برای خودش است.

اسکوچیچ ۵۱ ساله با سابقه هدایت ملوان، فولاد، خونه به خونه و صنعت نفت اما بدون موفقیت خاصی در فوتبال باشگاهی کشور به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و صدای اهالی فوتبال و حتی خارج از این رشته را هم درآورد.

این مربی کروات درحالی با سرعت زیاد و پس از برگزاری جلسات مخفیانه به عنوان سرمربی انتخاب شد که برخی مسئولان فدراسیون دو هفته قبل با وحید هاشمیان برای سرمربیگری موقت وی در تیم ملی به توافق رسیده بودند و مقرر شده بود هاشمیان در دیدار با کامبوج و هنگ کنک هدایت تیم ملی را به همراه دو دستیار ایرانی در اختیار داشته باشد تا با این روش فدراسیون فرصت انتخاب سرمربی مطمئن‌تری را داشته باشد.

وحید هاشمیان که دستیار مارک ویلموتس در دیدارهای گذشته تیم ملی بود براساس همین توافق بلیت برگشت به ایران را برای چهارشنبه شب نهایی کرده بود و طبق برنامه به ایران برگشت اما ظهر روز پنجشنبه با خبر رسمی فدراسیون شوکه شد. هاشمیان حتی دو دستیار ایرانی اش را هم انتخاب کرده و قرار بود بزودی تمرینات تیم ملی را هم شروع کند.

روز پنجشنبه و زمانی که هاشمیان با این شوک بزرگ مواجه می‌شود، تماس‌های زیادی با مسئولان فدراسیون فوتبال می‌گیرد تا دلیل این اقدام را جویا شود اما هیچکس پاسخ مشخصی به وی نداد.

اما اینکه چرا درگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد، پرسشی است که نه تنها اهالی فوتبال بلکه مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هم پاسخ مشخصی برای آن ندارند.

سرمربی جدید تیم ملی در حالی با یک کارنامه ضعیف انتخاب شد که فدراسیون در روزهای گذشته از مذاکره و مد نظر داشتن گزینه‌هایی مثل علی دایی، امیرقلعه نویی، دی بیاسی و … نام برده بود اما در اقدامی عجیب و کاملاً مشکوک طی دو روز ناگهان یک مربی کروات انتخاب و معرفی شد.


بیشتر بخوانید: فدراسیون فوتبال مبلغ قرارداد اسکوچیچ اعلام کرد


پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مربی را افرادی انتخاب کرده‌اند که پیش از این هم در جابجایی وی در تیم‌های مختلف نقش داشته‌اند. ماجرا از آنجا جدی می‌شود که در یکی از روزهای پایانی هفته گذشته یک آقازاده ورزشی که پدرش رئیس سرشناسی بوده است، به همراه مدیر برنامه‌های رسمی و یک غیررسمی در خانه‌ای در یکی از خیابان‌های شمال تهران میزبان دراگان اسکوچیچ بوده است و پس از جمع بندی نقطه نظرات همدیگر، برای معرفی وی به تصمیم نهایی می رسند.

نکته جالب این نشست عدم حضور هیچیک از مسئولان فدراسیون فوتبال بوده است. البته در تماسی که با یکی از مسئولان سابق فدراسیون برقرار می‌شود انتخاب اسکوچیچ مورد تایید قرار می‌گیرد و سایت فدراسیون فوتبال نیز با تایید حیدر بهاروند این مرد کروات رو به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می‌کند.

به نظر می‌رسد که این انتخاب که مورد انتقاد بسیاری از اهالی فوتبال و کارشناسان و پیشکسوتان قرار گرفته است، از مجرای درست و حرفه‌ای صورت نگرفته و همین امر نگرانی برای انتخاب بازیکنان سفارشی در تیم ملی را افزایش داده است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: