تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۹
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۸۶ درصد افزایش به ۱۴۹۸ دلار و ۶۵ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا
رویداد۲۴ به نقل از رویترز، در حالی که سلسله سیاست‌های پولی و محرک اقتصادی اتخاذ شده از سوی بانک‌های مرکزی جهان برای مقابله با تاثیرات اقتصادی مخرب ویروس کرونا مانع از خروج بیشتر سرمایه‌ها از بازار‌های پرریسک شده است، قیمت طلا روز جمعه تا ۳.۱ درصد رشد داشت، اما افت هفتگی بیش از ۳ درصدی را پشت سر گذاشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۸۶ درصد افزایش به ۱۴۹۸ دلار و ۶۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در این هفته بیش از ۳ درصد کاهش داشت. قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۴۸۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «بالاخره طلا شروع به تثبیت شدن کرده است. در حالی که شاهد اتخاذ سیاست‌های محرک اقتصادی از سوی اقتصاد‌های بزرگ جهان هستیم، این سیاست‌ها موجب تقویت نسبی شاخص‌ها در بازار طلا و بازار بورس شده است.»

وی افزود: «با توجه به فروکش کردن تب فروش برای نقد کردن دارایی هااحتمالا شاهد چشم انداز بهتری برای طلا خواهیم بود.»

قیمت طلا که هفته گذشته از مرز ۱۷۰۰ دلار عبور کرده بود، به دلیل هجوم سرمایه گذاران به بازار‌ها برای نقد کردن دارایی هایشان و جبران زیان‌های به بار آمده در بازار‌های بورس بیش از ۲۰۰ دلار کاهش یافته است.

بازار‌های بورس در سراسر جهان هم پس از به ثبت رساندن زیان‌های سنگین در طی یک هفته، در حالی که اقدامات محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان موجب بهبود احساس حاکم بر سرمایه گذاران شده، شاهد رشد شاخص‌ها بوده اند.

فعالان بازار در انتظار سیاست‌های انبساطی بیشتری در طی روز‌های آینده هستند. بانک مرکزی آمریکا در حال بررسی یک بسته محرک اقتصادی یک تریلیون دلاری است که شامل پرداخت یارانه نقدی به شهروندان این کشور خواهد بود.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: