تاریخ انتشار: ۲۲:۰۲ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹
معاون نخست وزیر انگلیس با اشاره به وضعیت اضطراری بر اثر شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که پارلمان این کشور از عصر امروز (۶ فروردین ۱۳۹۹) تعطیل خواهد شد.

تعطیلی مجلس انگلیس به علت کرونارویداد۲۴ ‌معاون نخست وزیر انگلیس با اشاره به وضعیت اضطراری بر اثر شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که پارلمان این کشور از عصر امروز (۶ فروردین ۱۳۹۹) تعطیل خواهد شد.

«جیکوب ریس‌موگ» روز چهارشنبه در مجلس عوام گفت: دولت یک هفته تعطیلات عید پاک را که قرار بود از ۳۱ ماه مارس (۱۲ فرودین ۱۳۹۹) آغاز شود به جلو کشیده است.

وی با بیان اینکه تعطیلات طبق جدول زمان بندی در تاریخ ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت) به پایان خواهد رسید افزود که بسته به شرایط این تاریخ ممکن است تمدید شود.

بیشتر نیمکت‌های مجلس عوام انگلیس از هفته گذشته که آمار ابتلا و مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا به سرعت در حال افزایش بوده، خالی است. نمایندگان که تا پیش از بروز این بحران با توجه به کمبود ظرفیت سالن مجلس به فاصله کمی کنار هم می‌نشستند، اینک با رعایت یک متر فاصله از هرگونه تماس نزدیک با یکدیگر وحشت دارند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز در نشست پرسش و پاسخ از برنامه دولت برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت که عبور از این بحران بدون تحمل دشواری‌ها امکان پذیر نیست.

وی در عین حال احتمال داد که در صورت بهبود اوضاع مقررات منع رفت و آمد را زودتر از موعد لغو کند.

جانسون دوشنبه گذشته با اعلام وضعیت اضطراری از مردم این کشور خواست برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند.

به گفته او، پلیس و ارتش به عنوان مسئولین ناظر بر اجرای دستورالعمل دولت با متخلفین برخورد قانونی خواهند کرد.

شیوع ویروس کرونا در انگلیس تاکنون جان ۴۲۴ نفر در این کشور را گرفته و آمار ابتلا به کرونا ویروس، روز به روز در حال افزایش است.

برخی نمایندگان مجلس انگلیس با تعطیلی این نهاد قانون‌گذار در ایام تعطیلات عید پاک مخالف بوده و تاکید دارند که دولت برای تبیین سیاست‌های مقابله با ویروس کرونا باید به نمایندگان مردم حساب پس دهد. اما برخی دیگر از نمایندگان از ترس ابتلا به کرونا معتقدند که این تصمیم باید زودتر به اجرا گذاشته می‌شد.

نخست وزیر و یا یکی از مقام‌های دولت انگلیس به صورت روزانه آخرین سیاست‌های اتخاذ شده درباره مقابله با کرونا را در کنفرانس خبری تشریح می‌کند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: