گزارش سایت فیفا درباره آرات | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۶ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
آرات حسینی این روزها به شهرتی جهانی دست پیدا کرده است. پدر آرات در مصاحبه با فیفا از رویاپردازی‌های بزرگ در مورد پسرش صحبت کرد.

آرات حسینی

رویداد۲۴ محمد حسینی هرگز تصور نمی کرد که پسرش آرات، متولد 13 اکتبر 2013 روزی تبدیل به یک پدیده در شبکه های اجتماعی شود ولی واقعیت این است که آرات حالا تبدیل به چنین پدیده ای شده است. کسی که در اینستاگرام 4 میلیون فالوئر دارد.

با تنها شش سال سن، ارات تبدیل به یک چهره شناخته شده برای علاقه مندان به فوتبال در سراسر دنیا شده است. این مهم به لطف توانایی های باورنکردنی او ممکن شده؛ اتفاقی که تحسین های جهانی حتی از سوی فوق ستاره ای چون لیونل مسی را به دنبال داشته و به تمجید از پتانسیل و استعداد او پرداخته و برایش آینده ای درخشان را پیش بینی کرده اند.

در مصاحبه با پدر آرات او از استعداد و توانایی های پسرش صحبت کرد و همچنین از انتظارات و رویاهایی که در مورد پسرش دارد. او آرزو دارد آرات روزی تبدیل به یک فوتبالیست بزرگ شود.

از ژیمناستیک به فوتبال

 استعداد آرات تنها محدود به فوتبال نیست. هر کسی که فیزیک بدنی او را دیده باشد، نمی تواند حیرت خود را از عضلات ورزیده و سیکس پک فوق العاده او پنهان کند. محمد تعریف می کند که دستان پسرش از سه ماهگی قدرتی باورنکردنی و غیرعادی داشتند. چیزی که باعث شد او را در کلاس های ژیمناستیک ثبت نام کند:« وقتی آرات خیلی کوچک بود، مرتب جنب و جوش داشت و پیوسته در فعالیت بود. او ژیمناستیک را حتی قبل از اینکه وارد کلاس های این رشته شود تمرین می کرد و بسیار هیجان زده و پر شور و شوق بود. 5 ساله بود و او را بسیار حمایت می کردم و به دنبال فرصت هایی بهتر برایش بودم. او همیشه عاشق ورزش کردن بود.

وقتی از محمد در مورد شهرت جهانی پسرش پرسیدیم، پاسخ داد: آرات در آسیا به عنوان یک ژیمناست معروف شد ولی وقتی فوتبال را شروع کرد، بر شهرت جهانی او اضافه تر شد. اینگونه فرصت صحبت با افراد زیادی نصیب مان شد از جمله افراد مشهوری چون دی جی خالد و نوواک جوکوویچ. آرات حالا تبدیل به یک الگو برای هم سن هایش شده است.


بیشتر بخوانید: آرات حسینی و کودکی بر باد رفته/ والدین چطور فرزندانشان را قربانی پول و شهرت می‌کنند؟


مزایا و معایب شهرت جهانی آرات: با آرات در مورد بازخوردهای مثبت ویدیوهایش صحبت می کنم و این به او انگیزه بیشتری می دهد. معتقدم در این سن، محافظت از کودک در مقابل مضرات شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. سوای همه چیز، او هنوز یک بچه در حال رشد است و تربیت درست او برای ما اهمیت بالایی دارد.

به نظر می رسد که شهرت جهانی و بسیار بالای ارات که به واسطه  انتشار ویدیوهای او در شبکه های اجتماعی حاصل شده، قدمی بزرگ در راه رسیدن به اهداف و رویاهای پدر و پسر باشد.

محمد در این رابطه می گوید: آرات می خواهد بهترین بازیکن دنیا شود. در همین حال ما به شدت مراقب تربیت درست او هستیم و محدودیت های انضباطی خاصی را هم در این مسیر برای او در نظر گرفته ایم. اطمینان درم که آرات یک فوتبالیست بزرگ خواهد شد. او بسیار باانگیزه و مستعد است.

این البته یک مسیر طولانی است و باید تمرکز روی اهداف مان را از دست ندهیم. معتقدم آرات تبدیل به جوان ترین فوتبالیست حاضر در جام جهانی خواهد شد. به آینده و به قدم هایی که می توان برداشت، فکر می کنیم. هیچ کسی و هیچ چیزی مانع مان نخواهد شد. آرات عاشق مدرسه و همچنین فوتبال است. او اکنون در آکادمی لیورپول حضور دارد و می خواهد بهترین دنیا شود. هر کاری برای کمک به او در راه رسیدن به این هدف انجام خواهم داد.»

هیچکس نمی داند آرات در آینده به رویاهایش خواهد رسید یا خیر ولی چیزی که مسلم است اینکه، بسیاری از مربیان بزرگ در سراسر دنیا تحت تاثیر توانایی های ویژه آرات قرار گرفته اند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: