احتمال تعطیلی هفت شهر قرمز در هرمزگان | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۶ - ۰۸ تير ۱۳۹۹
استاندار هرمزگان مطرح کرد:
استاندار هرمزگان پیشنهاد تعطیلی هفت شهر قرمز این استان را به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارایه کرد.
احتمال تعطیلی هفت شهر قرمز در هرمزگان
رویداد۲۴ فریدون همتی روز یکشنبه در نشست تفویض اختیارات ستاد ملی مدیریت کرونا به استانداران افزود: بندرعباس، حاجی آباد، قشم، رودان، بندرلنگه، میناب و کیش از شهر‌های قرمز هرمزگان هستند.

وی بیان داشت: تعطیلی شهر‌های قرمز هرمزگان حداقل به مدت یک هفته به احتمال پس از موافقت ستاد ملی کرونا از چهارشنبه هفته جاری اعلام می‌شود.

کرونا، آسیب جدی به بدنه سلامت استان وارد کرده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: متاسفانه روند افزایشی بیماری کرونا در استان در چند وقت اخیر، آسیب جدی به بدنه سلامت و مدافعان سلامت استان وارد کرده است.

دکتر حسین فرشیدی هم شامگاه شنبه ضمن حضور بر بالین یکی از پرستاران بیمارستان شهید محمدی بندرعباس که به دلیل ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است، افزود: کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارد و تاکنون ۲۸۰ نفر از نیرو‌های بهداشت و درمان استان به این ویروس منحوس مبتلا شدند.

وی افزود: در ارایه خدمات بیمارستانی با کمبود نیرو مواجه هستیم و از مردم خواستاریم تا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی مکرر دست‌ها، نیرو‌های بهداشت و درمان را در مسیر مبارزه با کرونا یاری کنند.

دکتر فرشیدی هشدار داد: دو هفته آینده، هفته‌های پرخطر هرمزگان از نظر شیوع و ابتلا به ویروس کرونا است و مردم باید هشدار‌ها را کاملا جدی گرفته و نسبت به حفظ سلامت خود و اطرافیانشان احساس مسوولیت داشته باشند.

انجام بیش از ۳۷ هزار آزمایش کرونا در هرمزگان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون بیش از ۳۷ هزار مورد آزمایش این ویروس در استان انجام شده است.

دکتر فاطمه نوروزیان شامگاه شنبه در ارتباطی تلویزیونی با شبکه خلیج فارس اظهار داشت: به طور میانگین از هر ۴۸ نفر در استان از یک نفر آزمایش کرونا گرفته شده است.

وی با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کرونا در هرمزگان و با انتقاد از کسانی که با رعایت نکردن نکات بهداشتی جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند، گفت: مردم باید در نظر داشته باشند که با افزایش شمار مبتلایان، در ارایه خدمات بیمارستانی و دارویی با کمبود مواجه خواهیم شد و این یک هشدار جدی است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان را ۵۰۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این شمار ۸۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و حال ۲۶ نفر از آن‌ها وخیم است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۸ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۱۴۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۳ هزار و ۳۱۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استان‌های بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.
منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: