تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۱۴ تير ۱۳۹۹
برخی از بازیکنان استقلال و فولاد به کرونا مبتلا شدند
ابتلای ۸ نفر در باشگاه استقلال وضعیت نگران کننده‌ای برای آبی‌های تهران رقم زده است.

ویروس کرونا

رویداد۲۴ همه چیز به حوالی ساعت ۱۱ امروز صبح برمی گردد؛ در شرایطی که استقلالی‌ها مهیا بودند تا آخرین تمرین گروهی قبل از مسابقه حساس فردایشان با پارس جنوبی جم در لیگ برتر را برگزار کنند به ناگاه خبر رسید که تمرین لغو شده است. می‌شد حدس زد که اتفاقی غیر منتظره رخ داده که تمرین استقلالی ها، آنهم در حالی که به شدت برای نتیجه گرفتن تحت فشار هستند، لغو شده است.

 از آنجا که این رزو‌ها هر اتفاق غیرمنتظره‌ای را می‌شود به کرونا ربط داد، خیلی سریع شایعاتی مبنی براینکه نتیجه تست کرونا تعدادی از بازیکنان و اعضای کادر فنی استقلال مثبت شده به بیرون درز کرد؛ خبری نگران کننده که به وخامت حال و روز استقلال می‌توانست شدت بیشتری ببخشد.
بیشتر بخوانید: پیشکسوت آبی‌ها: مجیدی مسئول نتایج استقلال است
اندکی از انتشار این خبر نگذشته بود که شایعه تبدیل به واقعیت شد و خبر رسید که ۸ تن از اعضای باشگاه استقلال، کرونایی شده‌اند. در بین آنها، اما حضور ۴ بازیکن، نگرانی‌ها را افزایش داد: ووریا غفوری، فرشید باقری، داریوش شجاعیان و مسعود ریگی. از قرار مسعود ریگی پیش از تمرینات تب و لرز داشته، ولی با همان حال در تمرینات حاضر شده است. این طور عنوان شده که او بدون در نظر گرفتن این احتمال که ممکن است مبتلا به کرونا باشد سر تمرینات حاضر شده است.

البته عده‌ای از مسئولان باشگاه استقلال از جمله بهزاد غلامپور، مربی دروازه بان‌های این تیم، سفر به اهواز را دلیل ابتلای بازیکنان توصیف کرده بود؛ به ویژه آنکه باشگاه فولاد هم خبر داده بود ۱۶ نفر از اعضایشان مبتلا به کرونا شده اند: ۱۱ بازیکن و ۵ نفر از اعضای کادر فنی و تدارکات!

با تایید رسمی پزشکان باشگاه استقلال مبنی بر ابتلای چندین بازیکنان تیمشان به کرونا موجی از نگرانی در بین سایرین راه افتاد؛ فرهاد مجیدی، سرمربی این تیم سریع تمرینات را ترک کرد و حاضر به گفتگو با خبرنگاران نشد؛ او فقط گفت که پزشک باشگاه درباره این موضوعات حرف می‌زند. از سوی دیگر، خبر رسید که فرهاد مجیدی خودش را به بیمارستان آتیه رسانده تا تست دقیق تری درباره احتمال ابتلایش به کرونا بگیرد.

همزمان با جدی شدن این اخبار، خبری از باشگاه استقلال منتشر شد که آن‌ها سفرشان به عسلویه برای دیدار با پارس جنوبی جم را لغو کرده اند و احتمال اینکه از ادامه بازی‌ها انصراف بدهند را مورد بررسی قرار می‌دهند. لغو پرواز ساعت ۱۶ آن‌ها به عسلویه هم در همین راستا صورت گرفت.

جلسه فوری در باشگاه با حضور مسئولان امر، دیگر اقدام فوری استقلالی‌ها بعد از ابتلای بازیکنانشان به کرونا بود؛ آن‌ها در پی این بودند که بازی فردا با پارس جنوبی جم را به تعویق بیندازند. این خبر رفته رفته جدی‌تر شد تا اینکه زهره هراتیان، عضو ایفمارک فدراسیون فوتبال با حضور در شبکه خبر تعویق بازی را تکذیب کرد. او با اعلام اینکه قانون چیز دیگری می‌گوید از ابتلای بازیکنان استقلال به کرونا اظهار بی خبری کرد.

قانون چه می‌گوید؟
پیش از شروع مجدد رقابت‌های لیگ برتر، پروتکلی منتشر و در آن اعلام شد که اگر ۲۵ درصد اعضای یک باشگاه به کرونا مبتلا شوند آن وقت بازی‌های آن تیم به تعویق می‌افتد و همه اعضا به قرنطینه می‌روند. قانونی که زهره هراتیان به آن اشاره کرد به همین مورد بر می‌گشت. به عقیده او حتی اگر ۸ تن از اعضای باشگاه استقلال هم نتیجه تست شان مثبت باشد باز به ۲۵ درصد نمی‌رسد و آن‌ها باید در رقابت‌های لیگ شرکت کنند.

البته مسئولان باشگاه استقلال دوباره تلاش کردند در جلسه با مسئولان سازمان لیگ بازی فردایشان را لغو کنند که با مخالفت مسئولان ذی ربط مواجه شدند! آن‌ها حالا باید بدون بازیکنانی که تست کرونایشان مثبت شده پا به جم بگذارند و در دیداری حساس مقابل پارس جنوبی به میدان بروند؛ البته که دردسر‌های استقلال فقط مربوط به کرونا نمی‌شود! آن‌ها پیش از این مورد چندین بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست داده اند و دست فرهاد مجیدی که برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد، کار دشواری دارد، بسته‌تر از قبل خواهد بود.

باشگاه استقلال، یکی از باشگاه‌هایی بود که مخالف از سرگیری مجدد رقابت‌های فوتبال در ایران بود؛ آن‌ها از سلامتی بازیکنان می‌گفتند و دل خوشی از رقابت مجدد در فوتبال نداشتند.

با این حال مخالفت آن‌ها حرف و حدیث‌های زیادی به همراه داشت به طوری که شایعه شده بود استقلالی‌ها به مسئولان سازمان لیگ درخواست داده اند قهرمان تعیین نشود، ولی سهمیه آن‌ها برای لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد محفوظ بماند. این مورد اتفاقا دلیلی شد بر اختلاف نظر تازه شان با باشگاه فولاد! حالا که فولادی‌ها در جدول رده بندی از استقلال پیشی گرفته اند، به دلیل ابتلای بازیکنانشان به کرونا، پیشنهاد لغو بازی‌ها را داده اند، ولی استقلالی‌ها با طعنه می‌گویند چطور قبل از اینکه بالای جدول باشند چنین پیشنهادی نداده اند.

به غیر از باشگاه استقلال، وضعیت در باشگاه فولاد هم با ابهام زیادی روبرو است؛ تا زمان نگارش این مطلب مشخص نشده که بازی فردای این تیم برابر نساجی در لیگ برتر لغو شده یا خیر؛ چون اگر ۱۶ نفر از اعضای آن‌ها به کرونا مبتلا شده باشند آن وقت مشمول قانون ۲۵ درصدی می‌شوند و باید همه اعضای باشگاه به مدت دو هفته به قرنطینه بروند.


چند کرونایی جدید در استقلال!بعد از مثبت شدن تست کرونای ۸ نفر از اعضای تیم استقلال که صبح امروز اتفاق افتاد، در تست‌های عصر هم نتیجه تست ۵ استقلالی دیگر هم مثبت شد. کادر پزشکی استقلال بعد از مثبت شدن تست اعضای تیم که صبح امروز صورت گرفت با توجه به اینکه نفرات مبتلا به کرونا شده در تمرینات روز‌های گذشته حاضر بودند، تصمیم به انجام تست کرونای مجدد گرفت.

بر این اساس اعضای استقلال امروز بار دیگر تست کرونا دادند و قرار شد نتیجه این تست سریعا به دست مسئولان باشگاه برسد. در این شرایط عصر امروز در شرایطی که آبی‌ها در فرودگاه مهرآباد و عازم عسلویه بودند مشخص شد که تست کرونای ۵ عضو دیگر تیم مثبت شده است. محمد دانشگر، فرشید اسماعیلی، هرویه میلیچ، مهدی قائدی و یک عضو دیگر استقلال نفراتی هستند که تست کرونای امروز آن‌ها مثبت شده است. با مثبت شدن تست این نفرات تعداد کرونایی‌های استقلال به ۱۳ نفر رسید و از آنجایی که ممکن است علائم کرونا چند روز دیرتر در بدن افراد خود را نشان بدهد احتمال دارد این تعداد بیشتر هم بشود.

چیزی که مسلم است استقلال کاملا درگیر بحران کرونایی شده است. حالا قطعا بازی‌های این تیم لغو خواهد شد چراکه بیشتر از ۲۵ درصد نفرات به کرونا مبتلا شدند و باید دید سازمان لیگ در آینده چه تدابیری برای بازی‌های آبی پوشان پایتخت در نظر خواهد گرفت.

استقلال از فرودگاه برگشت

اعضای تیم فوتبال استقلال که برای سفر به جم در فرودگاه مهرآباد حضور پیدا کرده بودند، فرودگاه را ترک کردند و راهی شهر جم نشدند. کانال اطلاع‌رسانی باشگاه استقلال این خبر را اعلام کرد، اما دلیل این موضوع را عنوان نکرد. طبق برنامه قرار است دیدار تیم‌های فوتبال پارس جنوبی و استقلال فردا ساعت ۲۰:۳۰ در جم برگزار شود. پزشک تیم استقلال امروز از ابتلای ۶ بازیکن تیم به کرونا خبر داده بود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: