تاریخ انتشار: ۱۹:۴۲ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۹

سم زدایی ریه با چند دمنوش

ریه یکی از مهمترین اندام‌های داخلی است که درست کار کردن آن نقش مهمی در سلامت دارد، با نزدیک شدن به هوای سرد احتمال آلودگی هوا و سرماخوردگی افزایش پیدا می‌کند، در اینجا چند دمنوش مفید برای پاکسازی ریه معرفی می‌شوند

سم زدایی ریه

رویداد۲۴ پیش از آن که آلودگی هوا مشکلات جدی‌تر دستگاه تنفسی را نشان دهد، لازم است راهکار‌های مناسبی برای مقابله با آن به کار گرفته شود. هنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روز‌ها با مصرف برخی انواع نوشیدنی‌ها می‌توان سموم را از ریه‌ها پاک کرد.

از جمله این نوشیدنی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


دمنوش لیمو و عسل و زنجبیل


زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. همچنین عسل از سرفه‌های متوالی جلوگیری و لیمو به دلیل دارا بودن ویتامین C سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. نوشیدن این دمنوش ریه‌ها را به طور طبیعی پاک سازی می‌کند.

چای سبز


این دمنوش علاوه بر آن که به کاهش وزن کمک می‌کند حاوی آنتی‌اکسیدان است که مواد سمی را از بدن دفع می‌کند و گوارش را بهبود می‌بخشد.


نوشیدنی زردچوبه و زنجبیل

خواص دارویی زردچوبه در کنترل سرفه، احتقان و سرماخوردگی تایید شده است. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد التهابی، آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. همچنین زنجبیل حالت تهوع را برطرف می‌کند و احتقان را کاهش می‌دهد.

چای ماسالا

این دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی مانند سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته است. در آماده‌سازی این دمنوش ترکیب‌های دیگری از زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارد. این دمنوش گلو را صاف می‌کند و از میزان التهاب آن می‌کاهد.

دمنوش ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد دمنوش شیرین بیان خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد.خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: دمنوش ، ریه
نظرات شما
پیشخوان