تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۹
اغلب افراد در منازل، با گرفتن فشار خون آشنا هستند اما علاوه بر آشنا بودن با این حرفه ، لازم است نکاتی را بدانند تا بتوانند دقیقترین فشار خون را اندازه گیری کنند.

درمان فشارخون

رویداد۲۴ یکی از نکاتی که باید در اندازه گیری فشار خون توجه کرد، زمان اندازه گیری فشار خون می باشد. بسیاری از افراد به این مساله توجه نمی کنند و درعصرها هم این کار راانجام میدهند که گفته می شود به هیچ وجه عصرها فشار خون اندازه گیری نکنید. اما چرا نباید در عصر فشار خون گرفت؟ پاسخ این سوال را دراین مقاله بخوانید.

بهترین زمان اندازه گیری فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا
مطالعات محققان دانشگاه پزشکی Jichi ژاپن نشان می دهد که بهترین زمان اندازه گیری فشار خون در افرادی که فشار خون بالا دارند، صبح است؛ چرا که فشار خون بالا در صبح، با افزایش احتمال سکته مغزی مرتبط است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که نوسانات فشار خون در جمعیت آسیایی، بیش از ساکنین کشورهای غربی است، به همین دلیل این مطالعه بر مبنای مردم ژاپن صورت گرفته است و به افرادی که در آسیا زندگی می کنند، به ویژه افرادی که فشار خون بالا دارند، توصیه می شود که هر روز به محض بیدار شدن از خواب فشار خود را اندازه بگیرند.


بشیتر بخوانید: کاهش فشار خون با ۸ نسخه بی نظیر خانگیچه زمانی احتمال سکته مغزی در مبتلایان به فشار خون بالا بیشتر است؟
این مطالعه با بررسی بیش از چهار هزار و 300 ژاپنی نشان می دهد که احتمال سکته مغزی در افرادی که فشار خون صبح در آنان بیش از 155 میلی متر جیوه است، نسبت به افزادی که فشار خون صبح کمتر از 135 میلی متر جیوه دارند، هفت برابر بیشتر است.

چرا نباید در عصر فشار خون گرفت؟
البته موارد بالا در فشار خون عصر صادق نیست؛ زیرا فشار خون عصر می تواند تحت تاثیر عواملی چون دوش آب گرم، یا غذای مصرف شده باشد.

فشارخون چیست؟
فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشکلات زیادی روبرو می شود. به طور متوسط از بین هر سه فرد میانسال، یک نفر به این عارضه مبتلا است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: