تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

استانداری لرستان: آتش سوزی در جنگل‌های کوهدشت همچنان ادامه دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: تلاش برای اطفاء کامل حریق بخشی از جنگل‌ها و مراتع منطقه "گاچال" بخش طرهان کوهدشت ادامه دارد. او افزود: طبق آخرین بررسی‌ها کنده‌های درخت بجا مانده از حریق قبلی موجب شعله ور شدن دوباره آتش شده که باید با کنترل کامل اجازه سوختن کامل این کنده‌ها را داد.

 آتش سوزی در جنگل‌های کوهدشت

رویداد۲۴مهدی پازوکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اظهار داشت: طبق آخرین گزارش ساعت ۲۰ شب گذشته، حریق جنگل‌ها و مراتع منطقه "گاچال" بخش طرهان کوهدشت که اطفاء شده بود به دلیل وزش باد بخشی دیگر از این جنگل به سمت "کونانی" کوهدشت شعله ور شده است.

او افزود: عوامل امدادی و عوامل منابع طبیعی در منطقه مستقر هستند، اما در صورت نیاز نیرو جدید و همچنین تجهیزات و امکانات به منطقه ارسال خواهیم کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان ادامه داد: طبق آخرین بررسی‌ها کنده‌های درخت بجا مانده از حریق قبلی موجب شعله ور شدن دوباره آتش شده که باید با کنترل کامل اجازه سوختن کامل این کنده‌ها را داد.

بخشی از جنگل‌ها و مراتع منطقه "گاچال" بخش طرهان از عصر چهارشنبه طعمه حریق شده است.

بنا به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، آتش سوزی در منطقه گاچال شهرستان کوهدشت به صورت عمدی بوده است.

شیرزاد نجفی افزود: پس از تحقیقات محلی و عملیات ضربتی موفق شدیم افرادی که بصورت عمدی، دست به این کار زده بودند را دستگیر و توسط مقامات انتظامی بازداشت نمائیم که البته تحقیقات توسط مراجع ذیصلاح ادامه دارد و نتیجه نهایی آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
نظرات شما
پیشخوان