تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۰۴ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
رییس قوه‌قضاییه:
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نباید اجازه داد فضای مجازی به فضای قمار، فساد، فحشا و جابجایی و توزیع مواد مخدر تبدیل شود، گفت: نباید فضای مجازی به بستری برای جولان افرادی تبدیل شود که می‌خواهند به اقتصاد کشور و اخلاق اجتماعی و حریم خصوصی مردم ضربه وارد کنند چراکه امکان دادن به افراد شرور در فضای مجازی قطعا امری خلاف حقوق عامه و حقوق اجتماعی است.
نباید اجازه داد فضای مجازی به فضای قمار، فحشا و توزیع مواد مخدر تبدیل شود
رویداد۲۴ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار استان خراسان شمالی، با بیان اینکه امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی خواست مردم اجرای قانون و عدالت است، گفت: همه دستگاه‌ها و مدیران در حوزه کاری خود، مکلف به گسترش عدل هستند.

رئیس قوه قضاییه نزدیکترین راه به اجرای عدالت را اجرای قانون دانست و با بیان اینکه هیچ کس نباید به خود اجازه دهد پایش را از قانون فراتر بگذارد، عنوان کرد: ورود به نظام اداری، ارائه خدمات، توزیع امکانات و به طور کلی همه شئون در کشور باید بر پایه عدالت باشد.

رئیسی با برجسته خواندن نقش سازمان‌های مردم نهاد در کمک به مشکلات و معضلات مردمی، تصریح کرد: در همین راستا دستورالعملی را بر پایه قوانین موجود جمع بندی کرده ایم تا به سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها و همه تشکل‌هایی که دغدغه رفع مشکلات مردم را دارند، میدان داده شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باید سخن و دغدغه مردم نه به صورت حاشیه‌ای بلکه به عنوان متن خواسته‌ها طرح شود، تاکید کرد که باید سخنان آمران به معروف و ناهیان از منکر که مطالبه اجرای حق، قانون و عدالت را دارند، شنید.

وی وجود انسان‌های دغدغه‌مند را یک نعمت دانست و گفت: افرادی که در سمت‌های مختلف دارای مسئولیت هستند باید تعهد خود را به مردم نشان دهند.

بیشتر بخوانید: چرا اصولگرایان با نام رفراندوم روی ترش می‌کنند؟
رئیس قوه قضاییه خسارت برخی ترک فعل‌ها را بیشتر از برخی فعل‌ها دانست و عنوان کرد: مسئولان در دستگاه‌های مختلف باید توجه کنند که مبادا با ترک فعل‌های خود موجبات خسارت به عصر‌ها و نسل‌های مختلف را پدید آورند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه صاحبان قدرت و صاحبان جایگاه اجتماعی نباید تعهدات خود به مردم را نقض کنند، تاکید کرد که هیچ کس به سبب اتکا به قدرت نباید تعهدات خود به مردم را نقض کند.

رئیس قوه قضاییه همچنین حضور مردم در صحنه و دغدغه مندی آن‌ها نسبت به آسیب‌های اجتماعی را مقدمه شکل گیری سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: مقام معظم رهبری حکیمانه بر تحقق سبک زندگی اسلامی تاکید دارند و در سفر معظم له به این استان نیز پیرامون این مقوله مهم، نکاتی کلیدی مطرح شد.

رئیسی آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه را ناسازگار با سبک زندگی اسلامی دانست و ضمن مهم خواندن نقش مردم و نخبگان در کاهش این آسیب ها، به مقوله استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در کشور اشاره کرد و گفت: فضای مجازی مورد استفاده همگان است و در زمره آن دسته از دست ساخته‌های بشری است که به سرعت گسترش یافته و لایه‌های مختلف زندگی اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی در همین زمینه هشدار داد که اگر فضای مجازی مدیریت نشود و جلوی آسیب‌های آن گرفته نشود، این فضا به جای تسهیل امور و ارتباطات مردم به بستری برای افراد شرور و مفاسد تبدیل خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نباید اجازه داد فضای مجازی به فضای قمار، فساد، فحشا و جابجایی و توزیع مواد مخدر تبدیل شود، گفت: نباید فضای مجازی به بستری برای جولان افرادی تبدیل شود که می‌خواهند به اقتصاد کشور و اخلاق اجتماعی و حریم خصوصی مردم ضربه وارد کنند چراکه امکان دادن به افراد شرور در فضای مجازی قطعا امری خلاف حقوق عامه و حقوق اجتماعی است.

رئیس قوه قضاییه دربخش دیگری از سخنان خود، ضمن مثبت ارزیابی کردن کاهش آمار پرونده‌های معوق قضایی در خراسان شمالی، بر نظارت پیوسته بر کار مدیران تاکید کرد و گفت: نظارت علی الدوام بر مجموعه دستگاه قضایی و بر مجموعه‌های اداری و دستگاه‌های مختلف به صورت آشکار و پنهان، امری ضروری است.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
از شهرستان سراب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
0
0
بازپرس شعبه اول دادستانی این شهرستان یک جانباز رو زده بود به بنده هم بی دلیل فحاشی کرده یکی از اقوام خودشم با لگد زده همه میترسند شکایت کنند رسیدگی کنید به این موارد تا مردم باور کنند رسیدگی ای هم میشه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: