تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۰۷ دی ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه به طور میانگین، در هفته‌های اخیر روند درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور افزایشی بوده است، گفت: بیشترین موارد اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی مربوط به نانوایی‌ها و سپس رستوران‌هاست.
کدام مشاغل در صدر اخطارهای کرونایی قرار دارند؟
رویداد۲۴  دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، گفت: به طور میانگین، در هفته‌های اخیر روند درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور افزایشی بوده و در حال حاضر به ۸۲.۳۱ درصد رسیده است.

وی افزود: البته میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی استان‌ها مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان، قم، کردستان، اردبیل و مازندران در بازه زمانی ۲۶ آذر تا ۳ دی کمتر از ۷۵ درصد ارزیابی شده است.

لاری با اشاره به میزان تخلفات بهداشتی و خلاف پروتکل‌های پیشگیری از کرونا در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، گفت: تعداد کل مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحد‌های کارگاهی که از تاریخ ۲۶ آذر تا ۳ دی ۱۳۹۹ اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شدند، ۱۴ هزار و ۵۲۴ مورد است که ۷۹۹ مورد نیز پلمب شدند.
بیشتر بخوانید: تلاش دولت و ملت برای گسترش کرونا در کشور!/ فجایع بزرگتر در راهند

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین اظهار کرد: همچنان بیشترین موارد اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی مربوط به نانوایی‌ها و سپس رستوران‌هاست.

لاری درباره وضعیت رعایت منع تردد در شهر‌ها نیز گفت: وضعیت رعایت منع تردد در شهر‌ها نیز در همین بازه زمانی به طور میانگین در کل کشور، بیش از ۸۵ درصد ارزیابی شده است. در این زمینه نیز برخی استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ایلام میزان رعایت کمتر از ۷۵ درصد داشتند.


منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: