تاریخ انتشار: ۲۲:۳۴ - ۰۸ دی ۱۳۹۹
بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران پاسخ داد
بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت طلا بستگی به قیمت دلار و انس جهانی دارد، چنانچه فردا جو بازار ارز آرام باشد، قیمت طلا ثابت باقی می‌ماند. فروشندگان هم از ثبات قیمت طلا استقبال می‌کنند.

کاهش قیمت سکهرویداد۲۴ قیمت طلا و سکه امروز ارزان شد. هر چند به گفته فروشندگان طلا قیمت انس جهانی امروز صبح در محدوده یک هزار و ۹۰۰ دلار بود، اما قیمت‌ها از نیمه ظهر به بعد روند نزولی گرفت. به طوری‌که قیمت انس جهانی در بازار‌های بین‌المللی رقم یک هزار و ۸۷۹ دلار را ثبت کرد.

همچنین امروز قیمت دلار نسبت به دیروز افزایش اندکی داشت و با رقم ۲۵ هزار و ۷۴۰ تومان معامله شد. با این وضعیت آیا قیمت طلا و سکه فردا ممکن است مجدد کاهش یابد؟

به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، قیمت طلا بستگی به قیمت دلار و انس جهانی دارد، چنانچه فردا جو بازار ارز آرام باشد، قیمت طلا ثابت باقی می‌ماند.

سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است: قیمت طلا و سکه دیگر هیجانی گران یا ارزان نمی‌شود. سال گذشته تحلیل‌گران پیش‌بینی کردند که قیمت انس جهانی تا پایان سال ۲۰۲۰ به بالای دو هزار دلار می‌رسد این در حالی است که ویروس کرونا تمام معادلات را برهم زد. به دلیل رکود حاکم بر بازار‌های جهانی پیش‌بینی ما این است که قیمت انس جهانی دیگر به بالای دو هزار دلار نمی‌رسد.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران گفته بود: «قیمت طلا ثابت باقی می‌ماند؛ چرا که مردم همچنان منتظر ثبات یا ارزان شدن قیمت طلا هستند و خرید طلا را به تعویق انداخته‌اند.»

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا گفت: در دو هفته اخیر شاهد تقاضا در بخش مصنوعات طلا بودیم، اما با نوسان قیمت طلا دوباره با کاهش شدید تقاضا در مصنوعات طلا هستیم. فروشندگان از ثبات قیمت طلا استقبال می‌کنند؛ چرا که با ثبات قیمت طلا تقاضا برای خرید مصنوعات بیشتر می‌شود.

قیمت سکه چقدر ارزان شد؟

فضل آذر شربیانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز دو هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم با ۱۵۰ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.


بیشتر بخوانید: افزایش اندک نرخ طلا و سکه در بازار


همچنین امروز قیمت نیم سکه ۵۰ هزار تومان ارزان و با قیمت شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم نسبت به دیروز ۳۰ هزار تومان کاهش یافت و با قیمت چهار میلیون و ۱۷۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه گرمی با ۲۲۰ هزار تومان کاهش با قیمت دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: