تاریخ انتشار: ۰۷:۲۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ویروس انگلیسی به ترکیه و چند کشور همسایه شرقی نیز وارد شده است و خیلی خطرناک است و ما با همسایه‌های شرقی رفت و آمد رسمی و غیر رسمی خیلی زیادی داریم.

 ویروس انگلیسی

رویداد۲۴  علیرضا رئیسی در برنامه تلویزیونی گفت: ویروس انگلیسی به ترکیه و چند کشور همسایه شرقی نیز وارد شده است و خیلی خطرناک است و ما با همسایه‌های شرقی رفت و آمد رسمی و غیر رسمی خیلی زیادی داریم.


وی افزود: این ویروس انگلیسی دیر یا زود به همه جا خواهد رفت و چه بسا وارد کشور ماهم شده باشد.
بیشتر بخوانید: راهکار پیشگیری از ورود کرونای انگلیسی چیست؟ +فیلم
علیرضا رئیسی ادامه داد: ببینید دو بحث وجود دارد یکی بحث این ویروس انگلیسی است و دیگری بحث همین ویروسی است که در کشور خودمان و در هر کشور دیگری وجود دارد و کاملا مستعد جهش است. بالاخره ویروس کرونا مستعد است که جهش انجام بدهد و تقریبا هر سه ماه یک بار تا به حال هم جهش داشته و جهش‌های زیادی هم داشته است. اما چیزی که ویروس انگلیسی را خیلی در اذهان ترسناک کرده و الآن میلیون‌ها اروپایی واقعا هراسان هستند به این دلیل است که جهش دقیقا در جایی صورت گرفته که در میله‌هایی که روی ویروس است قدرت چسبندگی به سلول‌های بدن انسان را بسیار بالا برده و این قدرت چسبندگی بالا باعث شده که قدرت سرایت بالاتر برود و برآورد می‌شود که سرعت سرایت تا ۷۰ درصد بالاتر برود.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
0
0
عرضه داشته باش واکسن خارجی را مثل سایر کشورها قبل ار سال جدید به ملت بده!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: