تاریخ انتشار: ۰۲:۰۳ - ۱۵ دی ۱۳۹۹
مرد جوان داستان ما بدون انجام دادن هیچ کار مشخصی از مشتریان خود پول دریافت می‌کند و جالب است که در آمد خوبی هم دارد.

مردی که هیچ کاری نمیکنه

رویداد۲۴ مردی ۳۷ ساله چینی یک شغل بسیار جالبی برای خودش دست و پا کرده است. شغل او این است که خودش را به دیگران اجاره می‌دهد؛ بدون این که قرار باشد کار خاصی انجام دهد. او به دلایل بسیار متعددی از انسان‌های اطراف خود درخواست‌های زیادی را برای حضور دریافت می‌کند. "شوجی موریموتو" که تصویرش را در این بخش از سرگرمی نمناک مشاهده می‌کنید دو سال پیش از کار خود در توکیو دست کشیده بود که با ایده‌ای متفاوت در مسیر شغل دیگری قرار گرفت و حالا به تازگی در یک مراسم ژاپنی، حضور ۲۷۰ هزار دنبال کننده در صفحه توییترش را جشن گرفته است. همین معروفیت باعث شد که او کم کم در تلویزیون، مصاحبه مجلات یا حتی در کتاب‌ها و تبلیغات آمازون هم چهره خود را به دیگران بشناساند.
بیشتر بخوانید: ازدواج پدربزرگ ۶۸ ساله و ثروتمند با نوه ۲۴ ساله اش

انجام دادن هیچ کاری، بله او به دلیل انجام ندادن کار خاصی مشهور شده است. بسیار جالب است او بدون این که کار خاصی انجام دهد، معروف شده است. تنها کاری که انجام می‌دهد، این است که انسان‌ها را به صورت رندوم ملاقات می‌کند و به داستان آن‌ها گوش می‌دهد و از لحاظ فیزیکی و جسمی در کنار آن هاست. او با بودن در کنار افرادی که برایش ناشناس هستند و هیچ نسبتی با آن‌ها ندارد؛ بدون اینکه قرار باشد هیچ کاری برایشان انجام دهد پول دریافت می‌کند.

فقط در کنار آن‌ها چیزی می‌خورد، می‌نوشد و وقت گذرانی می‌کند و با حضور فیزیکی خود در کنار این افراد تنها، تنهایی آن‌ها را پر می‌کند و برای این بودن پول دریافت می‌کند.

"شوجی" پیش از آغاز این کار به سختی کار کرده بود، نمرات خوبی در درجه فارغ التحصیلی در رشته‌ی فیزیک از دانشگاه اوساکا گرفت و به عنوان ویرایشگر کتاب مشغول به کار شد و چند کتاب را به چاپ رسانید، اما در سال ۲۰۱۷ یعنی بعد از سه سال کار در کمپانی، از کار خود دست کشید و متوجه شد که این شغلی نبود که همیشه آرزویش را داشته است. او اعلام کرد تصمیمی دارد که ممکن است همه انسان‌ها را متعجب کند و باعث معروفیتش گردد.

بعد از اینکه در یک جشن فارغ التحصیلی شرکت کرده بود، کم کم از آنجا فکر‌های جدیدی به سرش زد و مسیر جدید زندگی اش را پیدا کرد و در نهایت در آگوست سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که یک کاربر توییتر معروف است.

او اعلام کرد که می‌تواند توسط افرادی که فقط نیاز به حضور یک شخص در کنارشان دارند، اجاره شود. همچنین کسی که قرار است او را اجاره کند، باید پول رفت و آمد و هزینه آب و غذای او را هم بدهد. همین موضوع باعث شد که در شبکه اجتماعی بسیار معروف شود و همه او را بشناسند. او تقریبا در همان سال اول، ۱۷۰ هزار کاربر توییتر پیدا کرد و بعد از آن زمان، حالا ۲۷۰ هزار مخاطب دارد.

او تقریباً هر روز ساعت هشت و نیم صبح خانه را ترک می‌کند و ده شب بر می‌گردد، در واقع از لحاظ تکنیکی هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهد. جالب است بدانید که اخیراً توسط مردی اجاره شده بود که عادت داشت هر ماه بدون هیچ دلیل خاصی هتل‌های ۵ ستاره را بازدید کند. او "شوجی" را اجاره کرد تا در این بازدید از هتل‌های بسیار لوکس در کنارش باشد و به حرف هایش گوش کند "شوجی" هم به مدت ۳ ساعت به حرف‌های او گوش می‌داد و در نهایت دستمزدش را گرفته و او را ترک می‌کرد.
مشتریان فراوان مرد ژاپنی

تنوع در میان مشتریان "شوجی" فراوان است، مثلاً افرادی بودند که از او درخواست می‌کردند بدون انجام دادن هیچ کار خاصی در مراسم عروسی شان حضور داشته باشد فقط به خاطر اینکه می‌خواستند تنها نباشند یا این که شاهد طلاقشان باشد.

فقط تنها تعهدی که باید بدهد این است که در کنار آن‌ها باشد، به حرف هایشان گوش کند و در صورت نیاز پاسخ‌های کوتاه بدهد، در کنار آن‌ها راه برود و کنارشان بشیند. همین؟!

ممکن است شما هم به چیزی که ما فکر می‌کنیم فکر کنید؛ به هر حال تفاوت در افکار و زندگی مردم جهان بسیار است و گاهی این قطعا میتواند برای ما غیرعادی باشد در حالیکه برای برخی افراد در گوشه‌ی دیگری از این دنیا عادی و نیاز محسوب شود.
منبع: نمناک
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: