تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

نظر دادستان کل کشور در خصوص ابلاغیه شورای نگهبان

دادستان کل کشور گفت: امیدواریم مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور خوبی پای صندوق‌های رأی داشته باشند. مسئولان نیز زمینه حضور مردم را فراهم کنند. ما نیز در خدمت مجموعه، ادای وظیفه خواهیم کرد.

نظر دادستان کل کشور در خصوص ابلاغیه شورای نگهبان

رویداد۲۴ محمدجعفر منتظری در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد:‌روند ثبت نام تاکنون خوب بوده است امیدواریم تا پایان ثبت نام افرادی که شایستگی و لیاقت تصدی این سمت را دارند، حضور یابند. ان‌شاالله مردم نیز با حضور حداکثری بتوانند یک منتخب لایق را انتخاب کنند.

دادستان کل کشور افزود: امیدواریم مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور خوبی پای صندوق‌های رأی داشته باشند. مسئولان نیز زمینه حضور مردم را فراهم کنند. ما نیز در خدمت مجموعه ادای وظیفه خواهیم کرد.

وی گفت: من مشکلی خاصی امروز مشاهده نکردم. امیدواریم یک انتخاب خوب و پرشور و سالم داشته باشیم.

منتظری در خصوص مصوبه شورای نگهبان نیز بیان کرد: از نظر قانون‌اساسی تعیین شرایطی که یک فرد که قصد کاندیداتوری دارد، بر عهده شورای نگهبان است، اما شکل این قضیه محل بحث است. اصل قضیه از انجایی که شورای نگهبان یک نهاد قانونی است، بر عهده این نهاد گذاشته شده است.


بیشتر بخوانید: قانون در گلوگاه تفسیر/ روزه سکوت وزارت کشور، ایستادگی پاستور و واکنش تند شورای عصبانی نگهبان


وی ادامه داد: این نقیصه قانونی را در دوره‌های گذشته نیز شاهد بودیم. باید بین مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت یک هماهنگی جامع و مانعی صورت بگیرد که این اختلافات را نیز شاهد نباشیم. شایسته نظام جمهوری اسلامی این چنین دغدغه‌ها نیست.

وی در پایان تاکید کرد: به نظر من این مساله در حوزه صلاحیت شورای نگهبان است، اما شکل قضیه ممکن است دارای سلیقه‌های مختلف باشد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: