تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۱۹ تير ۱۴۰۰
شب گذشته انفجار شی نامعلومی در پارک ملت تهران صدای مهیبی ایجاد کرد. آتشنشانی و نیرو‌های امدادی در محل حضور پیدا کردند اما هیچ آتش سوزی وجود ندارد. مقامات می‌گویند یک شی نامشخص منشا انفجار بوده است.

جزییات انفجار در پارک ملت تهران +فیلم و عکس

رویداد۲۴ شب گذشته انفجار شی نامعلومی در پارک ملت تهران صدای مهیبی ایجاد کرد. آتشنشانی و نیرو‌های امدادی در محل حضور دارند، اما هیچ آتش سوزی وجود ندارد.

شامگاه جمعه شبکه خبر اعلام کرد صدای انفجار مهیبی در منطقه‌ای در شمال تهران شنیده شده است.

پس از آن سخنگوی آتش نشانی اعلام کرد: گروه‌های امدادی و آتش نشانی به محل اعزام شده‌اند.

تصاویری از اعزام آتش نشانان و گروه‌های امدادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

ملکی سخنگوی آتش‌نشانی در این رابطه گفت: «تماس‌های مردمی که با سازمان آتش‌نشانی گرفته شده و طی آن‌ها اعلام شد که صدای مهیبی در محدوده شمال تهران شنیده شده است.»

او افزود: "اغلب این تماس‌ها در محدوده پارک ملت بودند. "

ملکی ادامه داد: «دو ایستگاه به محل اعزام شده، اما هنوز اطلاع دقیق‌تری در دسترس نیست. این امکان وجود دارد که صدای شنیده‌شده مربوط به حادثه نبوده باشد؛ چرا که آتش‌نشانان هنوز اثری از وقوع حادثه مشاهده نکردند.»

معاون امنیتی استاندار تهران در گفتگو با تسنیم گفت: «بنده در محل حادثه حضور دارم. تنها یک انفجار آن هم داخل پارک ملت صورت گرفته است.»

او در پاسخ به این سوال که آیا این حادثه تروریستی بوده گفت: "در حال بررسی ابعاد و علت حادثه هستیم و پس از اطمینان اطلاع رسانی می‌کنیم. "

همچنین شبکه خبر اعلام کرد:"ظاهراً یک شی ناشناس در محوطه پارک ملت منفجر شده است که خوشبختانه هیچ تلفات یا خسارتی به بار نیاورده است. "

عوامل امدادی در حال بررسی بیشتر منطقه هستند

بنا به اعلام شبکه خبر ویدیو‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ربطی به محل حادثه ندارد.

جزییات انفجار در پارک ملت تهران +فیلم و عکس

تصویری که گفته می‌شود محل دقیق انفجار در پارک ملت است

توضیحات معاون استاندار تهران درباره حادثه

جزییات انفجار در پارک ملت تهران +فیلم و عکس

انتشار تصویری تازه از محل حادثه

توضیحات آتش نشانی تهران درباره ماجرای انفجار در بوستان ملت

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره خبر انفجار بامداد امروز در محدوده پارک ملت تهران اظهارداشت: پیرو تماس مکرر شهروندان مبنی بر شنیده شدن صدای انفجار در محدود بوستان ملت نیرو‌های چندین ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند.

وی افزود: یکی از ایستگاه‌های اتش نشانی اعلام کرد در سمت بوستان ملت گرد و خاک دیده شده است البته نه ساختمان فرو ریخته بود و نه اثری از آوار، دود و حریق در این محدوده نیز وجود نداشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ادامه داد: تا ساعت ۳:۳۰ دقیقه صبح نیرو‌ها مشغول بررسی بودند و هیچ اثری از شعله آتش و حریق و یا آوار و تخریب یافت نشد.

وی گفت: تخصص ما موضوع آوار و حریق است و مباحث دیگر در تخصص پلیس و سایر بخش‌ها است که این موضوع و ماجرا توسط آن‌ها در دست پیگیری است.

توضیحات پلیس درباره انفجار پارک ملت

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ ، درباره جزئیات انفجاری که بامداد امروز «شنبه» در پارک ملت تهران رخ داد، اظهار کرد: این حادثه موضوع خاصی نبوده و فقط در یک لحظه صدای انفجاری شنیده شد.

وی با بیان اینکه بر اثر این حادثه هیچ ساختمانی تخریب و یا دچار حریق نشده است، گفت: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است و به محض دریافت چرایی این انفجار، جزئیات حادثه به اطلاع عموم خواهد رسید.

سردار هداوند در واکنش به جوسازی‌های رسانه‌های معاند در رابطه با این موضوع و اینکه آن‌ها این حادثه را امنیتی قلمداد کردند، تصریح کرد: کار رسانه‌های ضد انقلاب همین جوسازی هاست و باید بگویم که پس از وقوع این حادثه در محل مورد نظر فقط تعدادی برگ و شاخه درخت بر زمین ریخته و این حادثه هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشت.

به گفته جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی با این عنوان که در پی وقوع این حادثه برخی از ساختمان‌های پایتخت دچار حریق و منفجر شده است، واقعیت ندارد و این فیلم‌ها مربوط به این حادثه نیست.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: