تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
ظهر امروز با درخشش جواد فروغی کاروان ایران موفق شد به نخستین طلای خود در رقابت‌های المپیک توکیو دست یابد، اما جواد فروغی کیست که موفق شده رکورد المپیک را هم بزند؟

جواد فروغی اولین مدال آور المپیک ایران در رشته تیراندازی کیست؟

رویداد۲۴ در حالی که کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد، جواد فروغی موفق شد نخستین طلا را برای کاروان ایران در رشته تیراندازی در المپیک توکیو به ارمغان آورد، اما او کیست؟

جواد فروغی دارنده طلای المپیک توکیو کیست؟

جواد فروغی زاده ۲۰ شهریور ۱۳۵۸ در دهلران، عضو تیم ملی تیراندازی مردان ایران است. جواد فروغی در تیراندازی با تپانچه ۱۰ متر مردان المپیک توکیو طلا گرفت و این اولین طلای تاریخ تیراندازی ایران در المپیک است. وی در چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک از ۱۴ تا ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸ در دوحه، قطر برگزار شد، توانست ششمین سهمیه المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در رشته تیراندازی (در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان) را برای ایران به دست بیآورد.

جواد فروغی اولین مدال آور المپیک ایران در رشته تیراندازی کیست؟

سهمیه‌های قبلی را مهیار صداقت در بخش مردان و نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان و هانیه رستمیان و فاطمه کرم‌زاده در بخش زنان گرفته‌بودند. وی همچنین در مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، ۲ مدال برنز یکی در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان و دیگری در «تپانچه میکس تیمی» (به همراه گلنوش سبقت‌الهی) به‌دست‌آورد.

وی همچنین در مسابقات جام جهانی تیراندازی ۲۰۲۱ دهلی نو در کشور هند به مقام اول در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان دست یافته بود. فروغی در جام جهانی تیراندازی ۲۰۲۱ اوسییک، کرواسی نیز در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان اول شده بود.


جواد فروغی اولین مدال آور المپیک ایران در رشته تیراندازی کیست؟

شغل جواد فروغی

جواد فروغی پرستار بیمارستان و جزو کادر درمان است. تیرانداز المپیکی ایران پیش از این گفته بود: «تیراندازی را در طبقه منفی دو بیمارستان به صورت کاملا اتفاقی شروع کردم. برای اولین بار سال ۸۹ یا ۹۰ بود که تپانچه بادی را به من نشان دادند تا تیراندازی کنم، در همان تجربه اول حدود امتیاز ۸۵ زدم و کسی که مسئول بود از من خواست تا پیگیر باشم. تشویق او باعث شد تا سراغ تیراندازی بروم و با مربیگیری آقای خدابنده لو کارم را شروع کردم.»

جواد فروغی در محل کار

شغل جواد فروغی

جواد فروغی اولین مدال آور المپیک ایران در رشته تیراندازی کیست؟

حالا در دوران سخت کرونایی یک پرستار از ایران توانست یک اتفاق تاریخی را در المپیک۲۰۲۰ توکیو رقم بزند و صاحب مدال طلای المپیک شود.

فیلم لحظه کسب طلای المپیک جواد فروغی

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
0
0
تسلیت به زیباکلام
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: