تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۰

توقف تزریق ۱.۶۳ میلیون دُز واکسن آلوده مدرنا در ژاپن

مقامات ژاپن از تعلیق تزریق ۱.۶۳ میلیون دُز واکسن کروناویروس شرکت مدرنا را به دلیل انتشار گزارش‌هایی مبنی بر آلودگی برخی از ویال‌های این واکسن خبر دادند.

توقف تزریق واکسن مدرنا در ژاپنرویداد۲۴ ژاپن تزریق ۱.۶۳ میلیون دُز واکسن کروناویروس مدرنا را امروز (پنج شنبه) یک هفته پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر وجود آلودگی در برخی از ویال های این واکسن متوقف کرد.

مسئولان ژاپن و شرکت مدرنا اعلام کرده اند هیچ مشکلی در رابطه با ایمنی یا کارآیی این واکسن‌ها مشخص نشده و تنها برای احتیاط تزریق این واکسن‌ها به حالت تعلیق درآمده است اما این اقدام باعث شده تا چندین شرکت ژاپنی واکسیناسیون کارکنان خود را که طبق برنامه ریزی برای امروز تعیین شده بود، لغو کنند.

شرکت مدرنا در گزارشی تایید کرده است که مواردی از وجود "ذرات خارجی" در ویال های واکسن کووید-۱۹ مشاهده شده است. این شرکت در حال بررسی گزارش ها است و همچنان متعهد به همکاری با شریک خود شرکت "تاکدا"ست که مسئولیت توزیع واکسن در ژاپن را بر عهده دارد.

یک مقام وزارت بهداشت ژاپن گفته است که شرکت تاکدا ابتدا در ۱۶ ماه آگوست از ویال های آلوده مطلع شده و این موضوع را روز چهارشنبه به دولت گزارش کرده است. این تاخیر به این دلیل بوده که شرکت تاکدا به زمان نیاز داشته تا اطلاعاتی را در مورد ویالهای آلوده و اینکه در کدام استانها توزیع شده، جمع آوری کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت مدرنا اعلام کرده است که این آلودگی می تواند به دلیل بروز مشکل در یکی از خطوط تولید واکسن در اسپانیا باشد.

خبر های مرتبط
نظرات شما