تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۰

ترکیب استقلال مقابل الهلال لو رفت؟

خرید‌های استقلال احتمالا با جذب یکی، دو گزینه درآینده تکمیل خواهد شد، اما بدون توجه به حضور بازیکنان جدید درآینده می‌توان ۹۰ درصد از ترکیب استقلال مقابل استقلال را روی کاغذ آورد.

ترکیب استقلال مقابل الهلال

رویداد۲۴ اگر استقلال در روز‌های آتی اقدام به جذب شیمبا یا گزینه‌های دیگر کند و ایضاً تمدید برخی بازیکنان که اکنون در لیست خروج قرار دارند (مطهری و اسماعیلی) در دستور کار قرار گیرد، ممکن است ترکیب استقلال اندکی تغییر کند، اما ۹۰ درصد از ترکیبی که فرهاد مجیدی در بازی با الهلال عربستان به کار خواهد گرفت این ترکیب است:

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال

دروازه‌بان: سید حسین حسینی
مدافعان: سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، عارف آقاسی (دانشگر)
هافبک‌ها: وریا غفوری (احمد موسوی)، مهدی مهدی پور، زبیر نیک‌نفس (آرش رضاوند)، ابوالفضل جلالی (متین کریم‌زاده)
مهاجمان: جعفرسلمانی، بابک مرادی، امین قاسمی‌نژاد

نقل و انتقالات استقلال هنوز به پایان نرسیده و مدیران این باشگاه در تلاشند گزینه‌های مد نظر را به خدمت بگیرند، اما عمده تغییراتی که با جذب بازیکنان جدید در ترکیب استقلال ایجاد خواهد شد، در خط حمله است.

برای مثال جذب شیمبا سبب حضور این بازیکن در ترکیب اصلی می‌شود که احتمالاً یکی از میان بابک مرادی یا جعفر سلمانی از ترکیب استقلال بیرون می‌روند. تمدید قرارداد با مطهری و اسماعیلی، تغییراتی در ترکیب ایجاد خواهد کرد، اما احتمالاً حتی اگر این دو بازیکن هم به هر دلیل به لیست بازگردند در بازی با الهلال به کار گرفته نخواهند شد، چون جزو بازیکنانی خواهند بود که دیر به تمرینات استقلال اضافه می‌شوند.


بیشتر بخوانید: نقشه فرهاد مجیدی برای استقلال


ترکیب فوق روش ۳-۴-۳ را پیش روی‌مان قرار داده، اما استقلال ابزار بازی با چهار دفاع را هم در اختیار دارد و احتمال اینکه فرهاد مجیدی به این سیستم رو بیاورد نیز وجود دارد. چنانچه استقلال از روش سه دفاع به چهار دفاع تغییر وضعیت دهد یزدانی و مرادمند در برهه کنونی شانس بیشتری برای بازی در دفاع میانی دارند و ابوالفضل جلالی و یکی از میان وریا یا موسوی در دفاع چپ و راست به کار گرفته خواهند شد.

در خط میانی نیز مهدی‌پور، آرش رضاوند، زبیر نیک نفس و یکی از میان کریم‌زاده یا سلمانی در خط میانی قرار خواهند گرفت. در خط آتش نیز با ابزار کنونی حضور امین قاسمی‌نژاد قطعی است و نزدیک‌ترین بازیکن به او بابک مرادی خواهد بود. البته استقلال در روز‌های آتی قطعاً تکلیف شیمبا را روشن خواهد کرد که قطعاً شانس بیشتری در قیاس با دیگر گزینه‌ها برای بازی در کنار قاسمی‌نژاد خواهند داشت. البته اصغر ملکیان، رئیس هیأت مدیره استقلال وعده جذب یک مهاجم طراز اول را هم داده است، اما قرار نیست این بازیکن که نامش هم فاش نشده تا قبل از بازی با الهلال به استقلال ملحق شود و احتمالاً اگر این وعده صادق باشد، بازیکن مورد نظر باشگاه استقلال در لیگ برتر به یکی از عناصر کلیدی در خط آتش تبدیل می‌شود.

نکته‌ای که نباید از آن رویگردان بود این است که استقلال هر فعالیتی هم در آینده نقل و انتقالات داشته باشد تغییر آنچنانی در خط میانی و خط دفاعش ایجاد نخواهد شد و حتی یکی از عناصر اصلی خط حمله نیز مشخص است (امین قاسمی‌نژاد) و فقط باید پاسخ این سؤال پیدا شود که چه کسی از میان بازیکنان مورد نظر کنار مهاجم سابق پدیده بازی کند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال ، الهلال
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: