تاریخ انتشار: ۱۳:۱۶ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

حکم ۱۵ سال زندان پوری حسینی نقض شد

رییس اسبق سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: همانطور که گفتم نسبت به رایی که شبکه یک کیفری سال گذشته برای بنده صادر کرده بود، فرجام خواهی کردیم و در نهایت دیوان عالی کشور آن رای را نقض کرد.

حکم ۱۵ سال زندان پوری حسینی نقض شد

رویداد۲۴ میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره صحت خبر آزادی خود اظهار داشت: دیوان عالی کشور رای صادره برای اینجانب را نقض کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اتهامات وارد رد شده و حکم ۱۵ سال زندان منتفی است، ادامه داد: همانطور که گفتم نسبت به رایی که شبکه یک کیفری سال گذشته برای بنده صادره کرده بود، فرجام خواهی کردیم و در نهایت دیوان عالی کشور آن رای را نقض کرد.

رییس اسبق سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این سوال که دادگاه‌های مربوط به پرونده‌های تخلفات خصوصی سازی به پایان رسیده است، گفت: تصمیم دیوان عالی کشور اوایل تیرماه به بنده ابلاغ شد و از این پس اگر آقایان سوالاتی داشته باشند، پاسخ خواهم داد.

پوری حسینی درباره فعالیت‌های خود پس از ابلاغ رای دیوان عالی کشور اظهار داشت: بنده هم اینک بازنشسته هستم.

پوری‌حسینی در ۴ مهر ۱۳۹۲ از سوی وزیر وقت امور اقتصادی و دارای رییس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد شد و در تاریخ ۲۴ مرداد سال ۹۸ در حالی بازداشت شد که یک روز قبل استعفایش را اعلام کرده بود.

سال گذشته دادگاه کیفری استان تهران، حکمی ۱۵ ساله برای پوری‌حسینی به اتهام تخلف در واگذاری شرکت‌ها صادر کرد که مهم‌ترین این پرونده‌ها واگذاری کشت و صنعت دشت مغان و کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه عنوان شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما