تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۰

مظنه قیمتی آپارتمان‌­های ۱۰ تا ۲۰ ساله در تهران

طبق یافته‌های آماری بیشترین سهم از معاملات مسکن پس از گروه آپارتمان­‌های نوساز تا پنج ساله، مربوط به گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال بوده است که ۳/ ۱۸ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

مظنه قیمتی آپارتمان‌­های ۱۰ تا ۲۰ ساله در تهران
رویداد۲۴ واسطه‌های ملکی عنوان می‌کنند که در حال حاضر بیشترین تقاضا از سوی خریداران مسکن برای آپارتمان‌های مسکونی بین ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت وجود دارد. به گفته آن‌ها علت انتخاب این گروه سنی از آپارتمان­‌های مسکونی از طرف خریداران مسکن، قیمت پیشنهادی آنهاست که اصطلاحا به قیمت رسیده هستند و تناسب بیشتری با بودجه خرید آن‌ها دارد.

به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که طی سال‌های گذشته و پیش از جهش قیمتی، بیش از نیمی از معاملات منعقد شده آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران طی هر ماه، به واحد‌های مسکونی نوساز تا پنج سال ساخت اختصاص داشت، اما اکنون به دلیل زیاد شدن شکاف میان قیمت پیشنهادی این گروه سنی از آپارتمان­‌ها و قدرت خرید متقاضیان، سهم مربوط به معاملات آپارتمان‌های کمتر از پنج سال ساخت در هر ماه کاهش پیدا کرده و به حدود ۳۳ درصد رسیده است و در مقابل به سهم معاملات واحد‌های مسکونی با عمربنای بیش از ۵ سال افزوده شده است. در این میان آ‌ن طور که واسطه‌های ملکی عنوان می‌کنند واحد‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت طرفداران زیادی دارند.

گزارش رسمی بانک مرکزی مربوط به تحولات بازار مسکن در مرداد ماه نیز این موضوع را تایید می‌کند. طبق یافته‌های این مرجع رسمی و آماری بیشترین سهم از معاملات مسکن پس از گروه آپارتمان­‌های نوساز تا پنج ساله، مربوط به گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال بوده است که ۳/ ۱۸ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.


بیشتر بخوانید: وام یک میلیاردی، بهانه تازه برای شوک در قیمت مسکن/ مسکن رستم قاسمی دوسال دیگر قابل تحویل است


در جدول زیر قیمت‌­های پیشنهادی آپارتمان­‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت ارائه شده است.

مظنه قیمتی آپارتمان‌­های ۱۰ تا ۲۰ ساله در تهران

خبر های مرتبط
برچسب ها: مسکن ، قیمت مسکن
نظرات شما