تاریخ انتشار: ۱۶:۱۸ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در طی سالیان متمادی نتوانسته است به راهبرد اصلی خود دست پیدا کند و این امر ناشی از تنها بودن این وزارتخانه در حل مسائل و مشکلات این دستگاه عظیم است.

زمان بازگشایی مدارس

رویداد۲۴ علیرضا کاظمی در هزار و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به بازگشایی مدارس، اظهار کرد: آموزش و پرورش در یک شرایط سخت و پیچیده کرونایی و با آرامش موفق به بازگشایی مدارس شد.

ویش با اشاره به اینکه در بازگشایی مدارس ما فقط اصول و استانداردهای لازم را به استان‌ها اعلام کردیم، افزود: شوراهای مدارس و استان‌ها همکاری و هماهنگی خوبی برای آغاز به کار مدارس کردند، آموزش و پرورش برای اینکه بتواند تمامی مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور است.

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به هزارمین جلسه شورای عالی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: از حضور رئیس جمهور در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تشکر می‌کنم، نگاه ایشان نسبت به آموزش و پرورش متفاوت از دیگران است. ایشان آموزش و پرورش را برنامه و اولویت اصلی دولت خود می‌داند.

  کاظمی خاطر نشان کرد: در این جلسه رئیس جمهور به خوبی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را مطرح کرد و این نشان می‌دهد که ایشان بر وضعیت آموزش و پرورش کشور کاملاً واقف است.

  وی گفت: آموزش و پرورش در طی سالیان متمادی نتوانسته است به راهبرد اصلی خود دست پیدا کند و این امر ناشی از تنها بودن این وزارتخانه در حل مسائل و مشکلات این دستگاه عظیم است.

  کاظمی تصریح کرد: برای آغاز سال تحصیلی جدید تمهیدات و اقدامات خوبی اندیشیده شده بود از جمله آغاز به کار مدرسه تلویزیونی ایران، استفاده از تمامی ظرفیت‌های شبکه شاد، حضور تدریجی و آرام دانش آموزان در مدارس، پیش بینی پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون فرهنگیان و تاکید بر تمرکززدایی و واگذاری اختیارات بیشتر به استان‌ها و مدارس کشور نمونه‌هایی از این اقدامات است.


  بیشتر بخوانید: ۲۵ نکته بهداشتی ضروری برای حضور در مدرسه


  وی با اشاره به اینکه شبکه شاد بزرگ‌ترین شبکه آموزشی کشور است، گفت: شبکه شاد در آموزش و پرورش کشور یک استثنا و بی نظیر است که توانست در دوران کرونا و در کنار فرهنگیان، باری از روی دوش آموزش و پرورش بر دارد، با تلاش و کوشش همکاران توانستیم کارکردهای جدیدی را به این شبکه اضافه کنیم.

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: سامانه هدایت را طراحی کردیم اسامی تمامی دانش آموزانی که تبلت ندارند در این سامانه ثبت شده است به محض اینکه تبلت تحویل بگیرند اسم آنها از این سامانه حذف می‌شود.

  کاظمی ادامه داد: سامانه نظارت بر بازگشایی مدارس را راه اندازی کردیم و تاکنون بیش از ۴۰ هزار مدرسه الگوی خود را برای آغاز سال تحصیلی جدید در این سامانه ثبت کرده‌اند، اطلاعات این سامانه در حال تکمیل است.

  وی تصریح کرد: سیاست ما در بازگشایی مدارس رویکردی تدریجی، آرام و ایجاد تقاضای اجتماعی برای بازگشایی مدارس بود و تا حدودی این امر محقق شد.

  کاظمی گفت: کمبود کتاب نداریم ولی مشکل توزیع داریم، این امر به خاطر مشکلی است که در سامانه سیدا ایجاد شده است، همکاران من تلاش می‌کنند این مشکل رفع شود.

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نسل آینده کشور در مدارس اجتماعی می‌شوند، گفت: چاره‌ای نداریم جز با ایمن سازی مدارس، رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و همراهی و مشارکت جامعه به سوی بازگشایی مدارس برویم.

  منبع: شفقنا
  خبر های مرتبط
  نظرات بینندگان
  انتشار یافته: ۱
  رضا
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
  0
  0
  حرف نزن فامیل ما دیستان یود الان کرونا گرفته چون حضوری رفته اونوقت داری برای من … میخوری
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: