تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۰۷ آبان ۱۴۰۰
 شبکه المیادین با نقل نظرات کارشناسان و تحلیل‌گران مطرح کرد در میان مقامات با نفوذ و تصمیم‌گیر رژیم صهیونیستی اتفاق نظری درباره اقدام نظامی علیه ایران وجود ندارد و از این گذشته، رژیم صهیونیستی با توجه به این که آمریکا مسیر دیپلماسی را با ایران در پیش گرفته است، نمی‌تواند به تنهایی اقدامی نظامی علیه ایران انجام دهد.

جنگ ایران و اسرائیل

رویداد۲۴ شبکه المیادین در تحلیلی اقدام نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران را غیر محتمل دانسته و نوشت: واضح است که مسئله یک تقابل نظامی میان ایران و اسرائیل دیگر مطرح نیست، به ویژه پس از تاکید آمریکا بر این که انتخاب آن در مواجهه با موضوع برنامه هسته‌ای ایران دیپلماسی است.

المیادین در ادامه می‌نویسد: با این وجود، پس از شکست سیاست براندازی اسرائیل در داخل ایران و جنگ سایبری آن علیه ایران، این رژیم چه گزینه هایی برای تقابل با ایران دارد و چه کسی مناسب آن خواهد بود؟

این شبکه، به نقل از یک کارشناس امور رژیم صهیونیستی نوشت: باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا از تایید یک عملیات اسرائیلی علیه ایران خودداری کرد. در داخل دستگاه اسرائیل هم نیروهای بانفوذ با هرگونه برنامه‌ای برای حمله به ایران مخالف بودند.

در ادامه گزارش این شبکه آمده است: این کارشناس می‌گوید اسرائیل نمی‌تواند به تنهایی عملیاتی نظامی علیه ایران انجام دهد. ترس از حزب‌الله هم نمی‌گذارد چنین اقدامی را علیه ایران انجام دهد.


بیشتربخوانید: اقدام خطرناک اسرائیل و امارات علیه ایران/ آیا تل‌آویو به دنبال دیپلماسی محاصره علیه تهران است؟


گزارش المیادین ادامه می‌دهد: این کارشناس تاکید کرد، در اسرائیل، برنامه حمله به ایران علنا کنار گذاشته شده است چون کارآمد نیست و پلان B اسرائیل در این زمینه شامل حمله به ایران از داخل و از طریق عوامل اطلاعاتی است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: یک تحلیل‌گر امور سیاسی و بین‌المللی به المیادین در این باره گفت، در جامعه اسرائیل اتفاق نظری پیرامون ایران وجود ندارد و مقامات ارتش اسرائیل فکر می‌کنند توانایی اقدام نظامی علیه ایران را ندارند.

این گزارش می‌افزاید: به گفته این تحلیل‌گر: هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه ایران هم برای تهران و هم برای واشنگتن فاجعه‌بار خواهد بود و دولت بایدن در نظر دارد از اسرائیل حفاظت کند و با آن همکاری کند اما میان واشنگتن و تل‌آویو فاصله می‌اندازد.

در ادامه گزارش المیادین به نقل از یک کارشناس آمده است: ماهیت جغرافیایی ایران حمله به مواضع ایران را دشوار می‌کند و رژیم صهیونیستی کوچک‌تر از آن است که به ایران حمله کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: