تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۰۸ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
توسط دادستان کل کشور؛
دادستان کل کشور دستور رسیدگی به موضوع اهانت به آیت الله صافی گلپایگانی را صادر کرد.

دستور رسیدگی به موضوع اهانت به آیت الله صافی گلپایگانی صادر شد

رویداد۲۴ حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و رئیس دادگاه ویژه روحانیت در واکنش به حواشی ایجاد شده در فضای مجازی پیرامون فرمایشات آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مرجع عالیقدر شیعه، ضمن اظهار تاسف از اینکه اشخاصی به خودشان اجازه می‌دهند که حریم مرجعیت شیعه را به بهانه‌هایی مورد هتک حرمت قرار دهند، اظهار کرد: باید حوزه نقدِ یک مطلب را کاملا از حوزه اهانت و هتک حرمت جدا کرد.

وی از صدور دستور به دادسرای ویژه روحانیت برای پیگیری موضوع خبر داد و افزود: از آنجاییکه شخص منتشر کننده این مطلب، طلبه و مرتبط با حوزه علمیه است، رسیدگی به موضوع، درحوزه صلاحیت دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت است که به آن مرجع ابلاغ شده که ماجرا را در دستور رسیدگی و پیگیری قرار دهد.


بیشتر بخوانید: وقتی تندروها مراجع را هم هدف قرار می‌دهند


دادستان کل کشور تصریح کرد: همچنین طبق ماده ۲۷ قانون مطبوعات، رسیدگی به اتهامات شبکه‌های خبری که موضوع اهانت به مرجعیت را منتشر و بازنشر کرده‌اند، در صلاحیت هیات نظارت بر مطبوعات است که همین امروز دستور داده شد که موضوع در هیات نظارت مورد بررسی، پیگیری و رسیدگی قرار گیرد و طبق قانون با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

رئیس دادگاه ویژه روحانیت تاکید کرد: شرایط عمومی کشور به گونه‌ای است که باید دامنه این مسایل خیلی زود جمع شود و نباید التهاب مسایل اجتماعی افزوده شود.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
فرهنگ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
0
0
دستگاه قضا هم نباید به نحوی عمل کند که توهم برخورد با هرگونه اظهار عقیده در افکار عمومی به وجود آید. وجو تمنیتی سنگین شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: