تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - ۱۵ آبان ۱۴۰۰

آخرین جزئیات اجرای قانون بیمه درمان ناباروری برای زنان

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، آخرین جزئیات اجرای قانون بیمه درمان ناباروری را در کشور تشریح کرد.

آخرین جزئیات اجرای قانون بیمه درمان ناباروری برای زنان

رویداد۲۴ حنان حاجی‌محمودی مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه ذیل اعتبار سیاست‌های جمعیتی، ما دو موضوع بیمه مادران فاقد بیمه و فرزندان خردسال آن‌ها را در دستور کار داریم، گفت: در همین راستا اقدامات مربوط به بیمه همه افرادی که مشمول این طرح بودند، بدون هیچ محدودیتی انجام شد که در آمار بیمه سلامت وجود دارد.

وی همچنین در ادامه به آخرین جزئیات از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن درمان ناباروری بانوان اشاره و اظهار کرد: این موضوع در بودجه امسال دیده شده است که بعد از مکاتبات با دولت و دریافت مصوبه از هیات دولت به سمت انعقاد قرارداد با موسسات مربوطه رفتیم تا خدمات ناباروری را به آن‌ها اختصاص دهیم.

حاجی‌محمودی با بیان اینکه هزینه سونوگرافی، انواع جراحی‌ها، تصویربرداری، آزمایش‌ها، دارو و هر هزینه‌ای که به این موضوع مربوط شود، تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت، گفت: این موضوع به عنوان نشان ناباروری مطرح شده است. به این معنا که یک پزشک متخصص زنان می‌تواند این نشان را به بیمه‌شده خود متصل کند و پس از آن شخص می‌تواند از خدمات ستاره‌دار که براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت است، بهره‌مند شود.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت عنوان کرد: این طرح به مرور زمان توسعه پیدا می‌کند و در راستای سیاست‌های جمعیتی که مد نظر مقام معظم رهبری و دولت است، انجام خواهد شد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ناباروری ، بیمه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: