تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

وعده ارزانی گوجه‌فرنگی تا یک‌ماه دیگر

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی یک ماه دیگر به تعادل می‌رسد، گفت: صادرات محصولات از جمله سیب زمینی باید مدیریت شود.

وعده ارزانی گوجه‌فرنگی تا یک‌ماه دیگر

رویداد۲۴ اسدالله کارگر درباره دلایل گرانی محصولات صیفی از جمله گوجه فرنگی و سیب زمینی گفت: صادرات کنترل نشده یکی از دلایل گرانی سیب زمینی است.

وی اضافه کرد: ما در تولید سیب زمینی مشکلی نداریم و تنها مسأله صادرات بیش از اندازه آن است، برنامه درستی برای صادرات محصولات نداریم و میزان آن به درستی پیش بینی نمی‌شود برای همین در تنظیم بازار داخل به مشکل می‌خوریم.

کارگر تصریح کرد: مسأله تولید و مصرف و صادرات محصولات صیفی باید برنامه ریزی شده باشد و مدیریت شود تا دچار چنین مشکلاتی نشویم.

وی با اشاره به اینکه دلیل نوسانات قیمت گوجه فرنگی نیز به دلیل جابجایی فصل است، گفت: حدود یک ماه است که برداشت محصول گوجه جنوب کشور آغاز شده، اما نوبرانه است و تا یک ماه دیگر به تولید انبوه می‌رسد و قیمت‌های بازار نیز متعادل می‌شود.

کارگر قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی را در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۵۵٠٠ تا ٩۵٠٠ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی نیز بین ٧٠٠٠ تا ١١۵٠٠ تومان است ضمن اینکه در مراکز خرده فروشی ٣۵ درصد سود نیز به این مبالغ اضافه می‌شود.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: گوجه فرنگی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مافیا خامنه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
0
0
صادرات چی
دارن مفت و مجانی می فرستین سوریه و لبنان و فلسطین یمن و عراق و ....
نظرات شما