تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰

خبر خوب برای طرفداران استقلال و پرسپولیس

گویا فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ دستور داده مجوز خارجی‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس با توجه به ضمانت کتبی ارائه شده از سوی وزارت ورزش بدون ضمانت بانکی دو باشگاه سرخابی صادر شود.

خبر خوب برای طرفداران استقلال و پرسپولیس
رویداد۲۴ سازمان لیگ از تمام تیم‌هایی که قصد استفاده از بازیکن خارجی جدید را داشته باشند ضمانت بانکی معتبر میخواهد اما دو باشگاه سرخابی پایتخت با وجود آن که روی کاغذ از دولت جدا شده اند، همچنان زیر نظر وزارت ورزش هستند و به همین دلیل اجازه صادر کردن چنین ضمانت‌نامه‌هایی را از نظر قانون ندارند.

محدودیت‌های قانونی باشگاه استقلال مانع از ارائه ضمانت بانکی از سوی این باشگاه به سازمان لیگ شد و به همین دلیل دو بازیکن خارجی استقلال نتوانستند این تیم را مقابل گل‌گهر همراهی کنند اما باشگاه استقلال با توجه به نامه‌ای که آبان‌ماه علی نژاد معاون وزیر ورزش به فدراسیون فوتبال ارسال کرده بود، روز پنجشنبه نامه مجددی برای فدراسیون فرستاد و با استناد به توضیح شفاف وزارت ورزش، خواهان میانجیگری فدراسیون در ماجرای استفاده از بازیکنان خارجی خود شد.

باشگاه استقلال در این نامه خاطرنشان کرد دو باشگاه سرخابی همانگونه که معاون وزیر اطلاع داد برای ارائه ضمانت بانکی محدودیت قانونی دارند.

گفته می شود فدراسیون فوتبال روی این نامه به سازمان لیگ دستور داده همان نامه وزارت ورزش را به عنوان ضمانت حساب کنند و از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به دلیل محدودیتهای قانونی ضمانت نامه بانکی نگیرند.

با این حساب به نظر می رسد استقلال از بازی بعدی مشکلی برای استفاده از بازیکنان خارجی جدید خود ندارد و باشگاه پرسپولیس نیز می‌تواند پس از حل مشکلات نقل و انتقالاتی اش در صورت ثبت قانونی قرارداد دو بازیکن تاجیک، بدون ارائه ضمانت‌های بانکی از این دو بازیکن بهره بگیرد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما