تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۱۰ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
سخنگوی کاخ سفید:

بهترین گزینه بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام است/ ما مسیری دیپلماتیک را در پیش گرفته ایم

سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری بر قصد آمریکا به در پیش گرفتن مسیر دیپلماتیک در جهت حل و فصل مسئله هسته‌ای ایران تاکید کرد.

بهترین گزینه بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام است/ ما مسیری دیپلماتیک را در پیش گرفته ایم

رویداد۲۴ به گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در کنفرانسی خبری در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهارات برخی مقامات اروپایی، مبنی بر این که دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین مثبت بوده اند، آیا آمریکا فکر می‌کند که ایران در این مذاکرات جدی است، گفت: ارزیابی این برای ما سخت است. بنابراین، قصد ندارم از اینجا چنین کاری کنم. گزارش‌ها و ایده‌های زیادی وجود دارند که درباره شان مذاکره می‌شود، اما ما قرار نیست به طور علنی مذاکره کنیم.

 ساکی ادامه داد: تمرکز ما بر بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام [توافق هسته ای]است. این بهترین گزینه در دسترس است. ما مسیری دیپلماتیک را در پیش گرفته ایم و این چیزی است که رابرت مالی و دیگران در حال پیش پردن آن هستند.

اظهارات ساکی در پی این مطرح می‌شود که روز گذشته، هفتمین دور مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین پس از وقفه‌ای چند ماهه آغاز به کار کرد. ایران تاکید کرده است با هدف لغو کلیه تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه آمریکا و رسیدن به توافقی خوب در این مذاکرات حاضر می‌شود. علاوه بر این، نتایج نشست دیروز کشور‌های ۱+۴ از سوی ایران و طرفیت مذاکرات مثبت ارزیابی شده است. کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا نیز پس از برگزاری نشست دیروز بر قصد دولت بایدن برای در پیش گرفتن مسیر دیپلماسی با ایران تاکید کردند.


بیشتر بخوانید: هیئت ایرانی پیشنهاداتی مبنی بر لغو تحریم‌ها ارائه داده است/ برای دستیابی به توافق، هنوز راه دشواری در پیش است


با این حال، اتخاذ رویکرد بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام از سوی آمریکا در حالی مطرح می‌شود که این آمریکا بود که به طور یک جانبه از این توافق خارج شد و ایران در پی آن و همچنین بدعهدی اعضای اروپایی برجام به صورت گام به گام تعهدات برجامی‌اش را کاهش داد و همچنان به همراه دیگر شرکای برجام عضو این توافق است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناظر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
0
0
هرگونه صحبت از مذاکرات محرمانه ایجاد بدبینی ملت ایران به دولت سیزدهم خواهد بود .
آمریکا و انگلیس با همین شیوه پشتیبانی ملت ایران را اعم از نیروهای مسلح ،نخبگان و عامه مردم محروم نموده اند مبادا جمهوری اسلامی فریب بخورد. انتظار می رود هم اکنون جمهوری اسلامی اعلام کند همه چیز علنی خواهد بود.
نظرات شما