تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

شوک بزرگ به بازار مسکن!

یک مقام مسئول گفت: هم اکنون کف نرخ‌ اجاره مسکن بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و قیمت خرید مسکن هم تا پایان سال روند کاهش قیمت را در پیش می‌گیرد.

پیش بینی قیمت مسکن

رویداد۲۴ مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری در گفت‌وگویی گفت: بانک مرکزی با ارائه آمار‌های غلط در حوزه بازار اجاره، خرید و فروش باعث وارد شدن شوک به بازار مسکن می‌شود.

او گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی هم همواره اعلام کردند که ارائه آمار‌های اجاره تنها برای شهر تهران خود باعث ایجاد نابه سامانی و افزایش قیمت‌ها می‌شود.

  خسروی ادامه داد: بازار مسکن به ویژه بازار اجاره با کاهش قیمت مسکن مواجه شده و در حال حاضر هم این بازار با ثبات قیمتی روبه‌رو شده است.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: به هیچ عنوان آمار‌های بانک مرکزی در رابطه با اعلام نرخ‌های بازار اجاره را قبول ندارم. مشخص نیست این آمار‌ها بر اساس چه داده‌هایی اعلام می‌شوند.


  بیشتربخوانید: اتفاقی بی سابقه در بازار مسکن


  او ادامه داد: زمانی که دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا سیاست تعیین نرخ اجاره مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی نرخ اجاره را تعیین کردند، در همان زمان بانک مرکزی با اعلام افزایش نرخ ۳۰ درصدی باعث شد که این بازار به یک باره با افزایش ۵۰ درصدی نرخ روبه رو شود.

  خسروی ادامه داد: نمی‌دانم هدف بانک مرکزی از اعلام و ارائه آمار‌های مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی نرخ اجاره در آبان ماه چیست؟ امیدوار هستیم دولت و وزارت راه و شهرسازی سیاست‌های درستی در قبال اعلام چنین آمار‌هایی به کار گیرند.

  این مقام مسئول گفت: در حال حاضر کف بازار نرخ‌های اجاره بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است به طوری که در برخی از مناطق جنوبی تهران ما شاهد کاهش‌ نرخ اجاره بها تا ۲۰ درصد هم هستیم.

  او گفت: قیمت مسکن تا پایان سال روند تثبیت و کاهش قیمت را در پیش گرفته و امیدوار هستیم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

  خبر های مرتبط
  برچسب ها: قیمت مسکن
  نظرات بینندگان
  انتشار یافته: ۱
  حسن
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
  0
  1
  باید از این رئیس دلالان مسکن (که شما بعنوان مقام مسئول نام برده اید!!!!) پرسید از صد تا مبایعه نامه که توسط همکاران شریف شما تهیه میشود 90 تایش ایراد و اشکال دارد و همگی به ضرر مشتریان است شما چگونه به آمار و ارقام رسمی شک میکنید؟؟؟
  بهتر است بجای مصاحبه های جنجالی بساط شارلاطان بازی خود را جمع کنید.
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: