تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
رویداد۲۴ خبر می‌دهد؛

سفر سوئیس هیأت ۴۳ نفره وزارت کار و نمایندگان مجلس برای شرکت در کنفرانس آنلاین +اسناد

در حالیکه دولت مکررا از جراحی اقتصادی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌گوید اخیرا هیاتی ۴۳ نفره از وزارت کار که البته بخشی از آن‌ها نماینده مجلس هستند قرار است برای حضور در یک نشست به سوئیس بروند. نکته عجیب ماجرا اینجاست که نشست قرار است به صورت مجازی و آنلاین برگزار شود!

وزارت کار

رویداد۲۴ حسب اطلاعات مندرج در سایت سازمان بین المللی کار، نشست مجمع سالانه این سازمان از ۲۷ ماه می میلادی جاری به مدت دو هفته آغاز خواهد شد که اطلاعات این اجلاس از طریق لینک ذیل قابل مشاهده است:

https://www.ilo.org/ilc/ILCSessions/110/lang--en/index.htm

در سال‌های قبل از کرونا همواره جمع کثیری از نمایندگان دولت، کارفرما و کارگر در این اجلاسیه شرکت می‌کردند. اما اینک با توجه به اینکه نشست عمومی این مجمع به صورت مجازی برگزار می‌شود و صرفاً مطابق مندرجات در سایت ILO جلسات کمیته‌ها به صورت حضوری نیز دایر خواهد بود، دلیل حضور هیأت ۴۳ نفره ایران سوال‌برانگیز است.

در لیستی که از نمایندگان اعزامی ایران در این مجمع منتشر شده است، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، سیدحمزه امینی و حسین حاتمی دو نفر دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به چشم می‌خورد. اقدامی که در سال‌های قبل نیز سابقه داشته است.

اسامی نفرات اعزامی کلیه کشور‌ها از طریق لینک ذیل با انتخاب و فیلتر کردن نام هرکشور قابل دسترس است:

https://www.ilo.org/Delegates/Credentialslive.aspx

سفر خارجی مدیران دولت

سفر خارجی مدیران وزارت کار

سفر خارجی مدیران وزارت کار

با یک جستجوی ساده در سایت‌های بین المللی رزرو هتل هزینه هر شب اقامت هر یک از این مسئولان در شهر ژنو در این ایام در یک هتل چهار ستاره متوسط با صبحانه ۲۵۰ یورو خواهد بود. این هزینه به غیر از هزینه حق مأموریت، ناهار، شام و ... خواهد بود.

در این صورت اگر فقط ۴۰ نفر از این افراد به مدت متوسط ۷ روز در اجلاس شرکت کنند، بیش از یکصد هزار یورو ارز از کشور خارج خواهد شد و قطعاً بخش قابل ملاحظه‌ای از این رقم را دولت جمهوری اسلامی پرداخت خواهد کرد و مابقی هزینه‌ها نیز چنانچه مطابق روال همه ساله باشد از سوی تشکیلات کارفرمایان و کارگران تأمین خواهد شد.

آنچه اهمیت دارد، عدم استطاعت کشور در تأمین و پرداخت چنین هزینه‌هایی در شرایط فعلی است که قطعاً دستاورد خاصی نیز برای کشور نخواهد داشت و صرفاً می‌تواند در یک بده بستان سیاسی با برخی افراد و گروه‌ها تعریف شود. در شرایطی که دولت از جراحی اقتصادی و کاهش هزینه‌ها سخن می‌گوید، چرا هزینه‌های نالازم این‌چنینی را ابتدا از خود کسر نمی‌کند؟

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸
2
17
یکصد هزار یورو یعنی حدود سه میلیارد وپانصد میلیون تومان !!!!!, آن هم برای کنفرانس آنلاین , به خدا اینها اندک اعتقادی به قیامت وحسابرسی وحق الناس ندارند , خدایا عجب صبری داری!!!!!!!
پاسخ ها
الیاس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
اندکی تفکر!
بخشی از کنفرانس حضوری و بخشی مجازی است بیخود تخریب وزیر نکنید
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
0
3
صندوق تامین اجتماعی که ثمره دسترنج هزاران کارگر در طول سال های متمادی است مکررآ مورد تاراج قرار گرفته و حالا برای افزایش حقوق بازنشستگان امروز و فردا میشود.
در مقابل هزینه های زاید بر سیستم تحمیل میگردد....
آیا دادرسی هست؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
0
2
شما که اینقدر به فرنگ علاقه دارید بروید بروید همانجا برنگردید
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
0
1
۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۲
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
از سفند ماه سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از هزاران بار در رسانه های اعلام می کنند حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافته است ولی متاسفانه امروز ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ است تاکنون هیچ خبری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیست و نبوده است چرا؟
مابه التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت ماه بازنشستگان چه زمانی پرداخت میشود ؟
مهرداد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
0
0
بنده کارمند فنی و حرفه ای هستم با ماهی ۵ میلیون حقوق هرسال عید مبلغی را به عنوان ماده ۵۰ به پرسنل فنی و حرفه ای پرداخت می‌کردند الان متوجه شده رییس سازمان محترم ما کجا هزینه کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲
0
0
این که سوال نداره،،،از اولش هم قرار بر آسایش مردم نبوده و نیست،،، فقط به فکر خودشونن
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
0
0
چه دستاوردی داره رفتن یا نرفتن. شما که میگید وزیر تخریب نکنید ایا غیر غارت بیت المال چیز دیگه هست. مثلا میخواد بره حقوق کارگر ایرانی با خارجی مقایسه کنه و در برگشت حقوق کارگرها اصاف کنه خخخخ
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: