تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۱۴ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

ویدئویی از آخرین جشن تولد عباس کیارستمی

به بهانه سال‌روز درگذشت عباس کیارستمی؛ فیلمساز فقید سینمای ایران ویدئویی از جشن تولد او در بستر بیماری پربازدید شده است.

رویداد۲۴  ‌۱۴ تیر ۱۳۹۵ سالروز درگذشت فیلمساز، پژوهشگر، نویسنده و نقاش ایرانی  عباس کیارستمی است. کیارستمی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین سینماگران جهان سابقه حضور در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی را داشته که از بین آنها می‌توان به ۴ دوره داوری در جشنواره بین‌المللی فیلم کن در سال ۱۹۹۳، ۲۰۰۲، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۴ اشاره کرد.

از مهم‌ترین آثار او می‌توان به خانه دوست کجاست،  کلوزآپ (۱۹۹۰)، طعم گیلاس (۱۹۹۷)، و باد ما را خواهد برد (۱۹۹۹) اشاره کرد. او در دوره پایانی کارش به فیلم‌سازی در دیگر کشورها روی آورد که حاصلش فیلم‌هایی مانند کپی برابر اصل (۲۰۱۰) و مثل یک عاشق (۲۰۱۲) بود.

کیارستمی پنج بار نامزد جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و در سال ۱۹۹۷ در پنجاهمین دوره جشنواره فیلم کن برای فیلم طعم گیلاس این جایزه را گرفت.وی در جشنواره‌های متعدد معتبر فیلم جهان به عنوان داور حضور داشته‌است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: عباس کیارستمی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۱۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
0
1
کیارستمی بعد از دریافت طلای نخل کن در سال ۱۹۹۷ بعد از بازگشت از فرانسه به ایران با گروههای انقلابی روبرو شد که امده بودند مراتب تقدیر و تشکر انجام دهند انهم با چماق
که چرا در هنگام دریافت جایزه با خانم با او دست داده
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: