تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱
دادستان کل کشور:

با برخی کشور‌ها برای مبادله زندانیان قرارداد داریم/ مبادله زندانیان با آمریکا باید فقط از طریق دیپلماتیک پیش رود

دادستان کل کشور گفت: ما با کشورهایی که در رابطه قرارداد داریم برای مبادله زندانیان خیلی راحت‌تر می‌توانیم کار انجام دهیم. این روابط و قراردادها با کشوری مثل آمریکا وجود ندارد و ناچار باید از طریق دیپلماتیک کارها پیش برود.

با برخی کشور‌ها برای مبادله زندانیان قرارداد داریم/ مبادله زندانیان با آمریکا باید فقط از طریق دیپلماتیک پیش رود

رویداد۲۴ حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به اینکه مذاکرات احیای برجام در جریان است و سخنگوی وزارت امور خارجه بارها آمادگی ایران را تبادل زندانیان با ایالات متحده را اعلام کرده است، آیا احتمال تبادل زندانی در صورت احیای برجام یا حتی عدم احیای آن وجود دارد، گفت: ما وظیفه داریم که مشکلات شهروندان خودمان در هرجای دنیا را دنبال کرده و از آن‌ها حمایت کنیم منتها روابط میان کشورها بسیار می‌تواند در این حوزه موثر باشد. سطح روابط و کیفیت روابط می‌تواند موثر باشد.

به گزارش ایلنا وی گفت: ما با کشورهای اسلامی و کشورهای همسایه و به ویژه کشورهایی که با آن‌ها در این رابطه قرارداد داریم در رابطه با رفع مشکلات ایرانیانی که در این کشورها هستند و مبادله زندانیان خیلی راحت‌تر می‌توانیم کار انجام دهیم. این روابط و قراردادها با کشوری مثل آمریکا وجود ندارد و ناچار باید از طریق دیپلماتیک کارها پیش برود.


بیشتر بخوانید: وزارت خارجه آمریکا: هنوز توافقی در خصوص احیای برجام با ایران حاصل نشده است
دادستان کل کشور تاکید کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد این است که تلاش کنیم ایرانیان و شهروندان عزیز ما در هرجای دنیا که هستند از حمایت قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران برخوردار باشند.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: دادستان کل کشور
نظرات شما
پیشخوان