تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱

آماده موج‌های جدید کرونا باشید

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: جهان هنوز آماده خروج از مرحله اضطراری مقابله با همه‌گیری نیست و کشور‌ها باید از آمادگی لازم برای مقابله با موج دیگری از عفونت‌ها برخوردار باشند.

آماده موج‌های جدید کرونا باشید
رویداد۲۴ "بروس آیلوارد" (Bruce Aylward) یکی از مشاوران ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: کشورهای ثروتمند نباید از اقدامات خود برای مقابله با بیماری کووید-19 عقب نشینی کنند؛ چرا که اکنون این بیماری مشکلی جهانی است و احتمال بروز موج‌های دیگری از بیماری وجود دارد.

در روزهای گذشته، "تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفته بود که پایان همه‌گیری قابل رویت است و رئیس جمهور ایالات متحده نیز گفته است که همه‌گیری در این کشور پایان یافته است.

آیلوارد گفت: شنیدن این اظهارات خوشایند است و اکنون می‌توانند در ایجاد این شرایط در دیگر نقاط دنیا کمک کنند. گروهی که بر دسترسی عادلانه به واکسن‌ها، روش‌های درمانی و تست‌های کووید-19 در سراسر جهان تمرکز دارد، هنوز آماده خروج از مرحله اضطراری مقابله با همه‌گیری نیست و کشورها باید از آمادگی لازم برای مقابله با موج دیگری از عفونت‌ها برخوردار باشند.

به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، وی همچنین تاکید کرد که ایالات متحده به همه ابزارهای لازم برای مقابله با همه‌گیری دسترسی دارد و همچنین نباید تعهدات جهانی خود برای مقابله با این بیماری را کاهش دهد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما