تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۰۱ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

پیش بینی زمان مرگ با حسگر موبایل ممکن شد

حسگر‌های سرعت سنج موبایل می‌توانند داده‌هایی از سلامت فرد را ردیابی کنند که ریسک مرگ فرد در ۵ سال آینده را تعیین می‌کنند.

پیش بینی زمان مرگ با حسگر موبایل ممکن شد

رویداد۲۴ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، برای این منظور کافی است فرد روزانه ۶ دقیقه مداوم در روز به مدت یک هفته پیاده روی کند.

این یافته نتیجه تحقیقی به رهبری پژوهشگران دانشگاه ایلینوی است که با تحلیل ویژگی‌های حرکات از بازه‌های پیاده روی ۱۰۳ هزار و ۶۸۳ شرکت کننده به دست آمده است.

محققان متوجه شده اند سرعت گام برداشتن فرد (مدت زمانی که طول می‌کشد تا فرد مسیر خاصی را طی کند) عاملی برای پیش بینی ریسک مرگ فرد در ۵ سال آینده است. افرادی با ریسک مرگ کمتر در بازه گفته شده، گام‌های متوسط تا قدرتمندی بر می‌داشتند و فعالیت‌های نشستنی آن‌ها کمتر بود.

این مدل پیش بینی براساس شدت راه رفتن در بازه‌های کوتاه یک جانشین مؤثر برای شدت فعالیت در طول روز است. سرعت سنج‌های نصب شده در موبایل می‌توانند جهت دستگاه را ردیابی کنند که این امر به نوبه خود اجازه می‌دهد حرکات کاربر ردیابی شود.

این تکنیک توسط چند اپلیکیشن از جمله MoveSpring و MyFitnessPal استفاده شد و محققان با استناد به آن‌ها این فرضیه را بیان کردند که حسگر‌ها می‌توانند اطلاعاتی بیش از فعالیت فیزیکی مانند آنکه چه زمان فرد می‌میرد را پیش بینی کنند.

طی پژوهش شرکت کنندگان پرسشنامه‌هایی را درباره وضعیت سلامت فعلی شان پر کردند و در مرحله بعد حسگر‌هایی پوشیدنی به آن‌ها داده شد تا به مدت یک هفته هنگام راه رفتن استفاده کنند. در بیانیه محققان آمده است: این حسگر‌ها که روی مچ بسته می‌شدند با حسگر‌های موبایل متفاوت هستند. حسگر‌های مورد استفاده قادر به استخراج اطلاعات بیشتری درباره شدت پیاده روی از گام‌های کوتاه تا بلند (یک نسخه ازتست پیاده روی روزانه) هستند.

محققان توانستند به طور موفقیت آمیز مدل‌های پیش بینی کننده ریسک مرگ را تنها با ۶ دقیقه پیاده روی در روز تایید کنند. مدل‌های مذکور داده‌های حسگر را جمع آوری و با ویژگی‌های دموگرافیک معمول ترکیب کرده اند.

مولفان تحقیق نوشته اند: روش مقیاس پذیر ما راهی برای بررسی ملی ریسک سلامت افراد فراهم می‌کند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار تکنولوژی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
0
0
پیش بینی زمان مرگ با رفتن به خیابان ممکن تره که!
نظرات شما