تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۱۱ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

تردیدی برای مقابله با تجارت تسلیحاتی ایران نداریم/ کار فروش تسلیحات به روسیه را سخت می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما نگرانیم که روسیه به دنبال گرفتن تسلیحات متعارف پیشرفته از ایران باشد، مانند موشک‌های زمین به زمین که تقریبا می‌توان با اطمینان گفت که در جنگ روسیه علیه اوکراین استفاده خواهد شد.

تردیدی برای مقابله با تجارت تسلیحاتی ایران نداریم/ کار فروش تسلیحات به روسیه را سخت می‌کنیم

رویداد۲۴ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری، ادعا‌ها درباره روابط ایران و روسیه را تکرار کرد.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشستی خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است، در پاسخ به این که چه توضیحی درباره گزارش‌هایی دارد که در آن‌ها ادعا شده ایران در حال آماده شدن برای ارسال موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد به روسیه است، گفت: ما قبلا درباره کمبود بسیار بد تامین [مواد و قطعات اولیه] که روسیه با آن مواجه است، صحبت کرده‌ایم. این، حداقل بخشی از آن به خاطر تمهیدات کنترل صادراتی است که آمریکا و برخی دیگر از کشور‌ها علیه صنایع مسکو، از جمله صنایع نظامی اعمال کرده‌اند که باعث می‌شود روسیه با کمبود شدید مواد اولیه برای تولید داخلی اجزا و قطعات لازم جهت استفاده در جنگش علیه اوکراین مواجه شود.

پرایس ادامه داد: ما نگرانیم که روسیه به دنبال گرفتن تسلیحات متعارف پیشرفته از ایران باشد، مانند موشک‌های زمین به زمین که تقریبا می‌توان با اطمینان گفت که در جنگ روسیه علیه اوکراین استفاده خواهد شد. قبلا درباره تلاش‌هایمان برای استفاده از تمام ابزار‌های مناسب برای افشا کردن، جلوگیری و مقابله با تهیه این تسلیحات از سوی ایران برای روسیه و علیه مردم اوکراین صحبت کرده‌ایم. ما سرسختانه به اجرایی کردن تمام تحریم‌های آمریکا علیه تجارت تسلیحاتی ایران و روسیه ادامه خواهیم داد تا کار فروش این تسلیحات به روسیه را برای ایران سخت کنیم و به اوکراینی‌ها کمک کنیم آن‌چه برای دفاع در برابر این تهدید‌ها نیاز دارند، در اختیار داشته باشند. ما همچنین با شرکای اروپایی‌مان در مقابل تهدیدات ایران در خاورمیانه ایستادگی خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: ایران علاوه بر پهپاد، موشک هم به روسیه داده است/ ادامه پیدا کند با ایران قطع رابطه می‌کنیم


سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه گفت: هر کسی با ایران تجارتی بکند که به نوعی به پهپاد‌ها یا تولید موشک‌های بالستیک آن یا انتقال تسلیحات از ایران به روسیه مرتبط باشد، باید احتیاط کند. ما در استفاده از تحریم‌هایمان و هر گونه ابزار موثر دیگری، تردید نخواهیم کرد.

پرایس در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او ارسال تسلیحات متعارف پیشرفته دیگر به ایران نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است یا نه، مدعی شد: قطعنامه ۲۲۳۱ معیار‌هایی که ذیل آن ممنوع هستند را به وضوح تشریح می‌کند. بدون این که وارد جزئیات شویم، این موضوعی نیست که من بتوانم در حال حاضر درباره‌اش گمانه‌زنی کنم. اما اگر موردی پیش بیاید، ما نوع این تجهیزات [ یا تسلیحات]را برررسی می‌کنیم، برد آن و دیگر جزئیاتش را بررسی می‌کنیم تا ببینیم آیا قطعنامه را نقض می‌کند یا نه. ارسال تجهیزات و فناوری مرگ‌بار به روسیه موضوعی است که ما با حمایت شرکا و متحدانمان در جهان با آن مقابله خواهیم کرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
1
0
سوئیس جنایتکار به همراه سایر کشور اتحادیه اروپا جنایتکار از سال 1357 تاکنون جنایتکاران را پناه داده است چرا؟
سوئیس جنایتکار به همراه سایر کشور اتحادیه اروپا جنایتکار از سال 1357 تاکنون گروهک تروریستی ضد انقلاب را پناه داده است چرا؟
سوئیس جنایتکار به همراه سایر کشور اتحادیه اروپا جنایتکار از سال 1357 تاکنون گروهک تروریستی منافقین را پناه داده است چرا؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
مجاهدین خلق سالهاست تو کشور آلبانی (کشوری مسلمان) پناه داده شده اند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
0
0
جمهوری آذربایجان به همراه ترکیه در منطقه قره باغ علیه نیروهای ارمنستان از پهپادهای ساخت رژیم صهیونیستی و انواع سلاح های اسرائیلی استفاده کرده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
0
0
اروپا جنایتکار مورد اعتماد ما نیست و تاکنون هم نبوده است.
انگلیس جنایتکار مورد اعتماد ما نیست و تاکنون هم نبوده است.
آلمان جنایتکار مورد اعتماد ما نیست و تاکنون هم نبوده است.
سوئیس جنایتکار مورد اعتماد ما نیست و تاکنون هم نبوده است.
کانادا جنایتکار مورد اعتماد ما نیست و تاکنون هم نبوده است.
ما همه جانیه از سپاه پاسداران حمایت می کنیم
از سپاه پاسداران در خواست داریم ورود کشتی های آمریکا و مزدورانشان را به خلیج فارس جلوگیری کند.

بنده تاکنون هزاران بار در رسانه های اعلام کرده ام که مشکل ایران با آمریکا و کشورهای اروپایی از طریق مذاکره، توافق هسته ای، برجام و مذاکرات وین و دوحه وغیره حل نخواهد شده و حل نمی شود ولی متاسفانه دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس بی توجهی کردند و توچهی نکردند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
0
0
آمریکا جنایتکار همراه با چند کشور جنایتکار دیگر القاعده را وارد سوریه و عراق کرده است.
آمریکا جنایتکار همراه با چند کشور جنایتکار دیگر داعش را وارد سوریه و عراق کرده است.
نظرات شما
پیشخوان