تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای جنگ قهرمانی

ورزش سه نوشت: شاید شاهد کمترین تغییر ممکن در ترکیب پرسپولیس برای دربی باشیم، اما سرمربی سرخ‌ها با جابجایی نفراتش، برنامه‌های ویژه‌ای علیه تفکرات ساپینتو دارد.

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای جنگ قهرمانی

رویداد۲۴ یحیی گل‌محمدی چشم به برد دربی دوخته و آن را اتفاق مثبتی در سرنوشت تیمش در پایان فصل می‌داند. سرمربی سرخ‌ها در دهمین دربی تاریخ خود به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم خواهد نشست و شاید همین تجربه باعث شده برخلاف گذشته با پختگی و انرژی ویژه‌ای حتی فضای نشست خبری را تحت تاثیر جملات خود قرار دهد.

سرمربی سرخ‌ها در یکی از بهترین شرایط تیمش از حیث نفرات و آمادگی و حضور کامل آن‌ها در لیست، برابر استقلال قرار خواهد گرفت و به دنبال چینش قابل اعتماد برای دستیابی به هدف خود خواهد بود. یک ترکیب ایده‌آل قطعا می‌تواند سهم زیادی در کسب نتیجه نهایی برای هر تیمی داشته باشد و همین مساله باعث شده تا سرمربی سرخ‌ها طی ساعات اخیر تدابیر ویژه‌ای برای انتخاب ۱۱ مرد نهایی خود در دربی صدم داشته باشد.

انتخاب دروازه پرسپولیس کاملا قابل پیش‌بینی است؛ بیرانوند و حضوری دوباره دربی و تلاش برای دستیابی به موفقیت‌های تیمی و فردی در این جدال. شماره یک سرخ‌ها مقابل یکی از قدرتمندترین خطوط تهاجمی لیگ قطعا کار دشوارتری از گذشته پیش رو خواهد داشت و باید دید به چه شکل خط دفاعی تیمش را رهبری خواهد کرد.

برای خط دفاعی پرسپولیس هم می‌تواند ترکیب علی نعمتی در سمت چپ، گئورگی گولسیانی و مرتضی پورعلی گنجی در قلب دفاعی و دانیال اسماعیلی فر را در سمت راست متصور شد.

برای خط میانی نیز حضور میلاد سرلک قطعی خواهد بود و باید منتظر حضور سروش رفیعی با خصوصیات تدافعی‌تر، اما با قدرت رهبری بالا در کنار او بود. سعید صادقی بعد از درخشش طی دیدار‌های اخیر بار دیگر به عنوان یکی از وینگر‌های بازیساز و با قدرت گلزنی بالا و البته اینبار انگیزه‌های شخصی، در سمت راست و در همکاری با دانیال اسماعیلی فر حاضر خواهد شد و در سمت مقابل نیز مهدی ترابی به میدان می‌رود.

ستاره پرسپولیسی‌ها که بار دیگر به روز‌های اوج خود بازگشته، برخلاف روز‌های حضور در سایپا، با پیراهن پرسپولیس گلی مقابل استقلال و در دربی به نام خود نکرده و شاید اینبار چشم یحیی گل‌محمدی و هواداران تیمش بیش از هر زمان دیگری به حرکات انفجاری او باشد.

برای خط حمله نیز باید منتظر یحیی گل‌محمدی با همان ترکیب دیدار با مس کرمان برابر حریف حاضر خواهد شد و وحید امیری در کنار مهدی عبدی به دنبال راهی به دروازه سیدحسین حسینی و عبور از خط دفاعی آبی‌ها خواهند بود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس

علیرضا بیرانوند

علی نعمتی

گئورگی گولسیانی

مرتضی پورعلی گنجی

دانیال اسماعیلی فر

میلاد سرلک

سروش رفیعی

سعید صادقی

مهدی ترابی

مهدی عبدی

وحید امیری

روی نیمکت پرسپولیس نیز باید احتمالا با این شرایط منتظر حضور نفراتی مثل احمد گوهری، فرشاد فرجی، کمال کامیابی‌نیا، سینا اسدبیگی، عیسی آل کثیر، شیخ دیاباته، محمد عمری و لئاندرو پریرا بود و باید دید در فاصله ساعاتی مانده به این دربی سرنوشت ساز یحیی گل‌محمدی چه تصمیمی خواهد گرفت و آیا پیش‌بینی ما از ترکیب دربی درست بوده یا خیر.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان