تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

امیرعبداللهیان: برای حفظ آرامش مردم دائما از مذاکرات اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم

حسین امیرعبداللهیان گفت: برجام خوب یا بد دارای نقاط ضعف یا قوت امروز یک سند بین المللی است که مقابل ماست و مسیر ما برای لغو تحریم هاست. او ادامه داد: هفته هاست به طور غیرمستقیم پیام‌ها ادامه دارد و از طریق وزرای خارجه برخی کشور‌ها نیز تلاش‌ها برای جمع بندی متن اولیه در حال انجام است. اما برای حفظ آرامش مردم دائما اطلاع رسانی نمی‌کنیم.

امیرعبداللهیان: برای حفظ آرامش مردم دائما از مذاکرات اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم

رویداد۲۴ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حرم امام گفت: شعار نه شرقی نه غربی دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود و امروز حساسیت مردم به این شعار را امروز می‌بینیم.

 او در سخنرانی امروز خود در حرم مطهر امام خمینی افزود: هرگاه دستگاه سیاست خارجی نگاهی را به آمریکا یا روسیه بگیرد که مردم احساس کنند با شعار امام فاصله دارد، موجی از انتقاد‌ها به سیاست خارجی بلند می‌شود.

بر اساس گزارش حماران، امیرعبداللهیان گفت: امروز ۵ میلیون و یکصد ایرانی به طور رسمی مقیم خارج از کشور هستند و البته این تعداد ممکن است مقداری بیشتر باشد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: برجام خوب یا بد دارای نقاط ضعف یا قوت امروز یک سند بین المللی است که مقابل ماست و مسیر ما برای لغو تحریم هاست.

او ادامه داد: هفته هاست به طور غیرمستقیم پیام‌ها برای لغو‌ها ادامه دارد و از طریق وزرای خارجه برخی کشور‌ها نیز تلاش‌ها برای جمع بندی متن اولیه در حال انجام است. اما برای حفظ آرامش مردم دائما اطلاع رسانی نمی‌کنیم.

او گفت: پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است و امیدواریم به نقاط خوبی برسیم.

وزیر خارجه ایران گفت: از عدم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان و عدم امکان تحصیل زنان و دختران ناخرسندیم.

او گفت: در موضوع حقابه نیز معتقدیم قرارداد ۱۳۵۱ باید به صراحت مورد توجه قرار گیرد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: درگیری‌های پراکنده در مرز افغانستان نگران کننده است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
4
0
آمریکا هرگز دلسوز زنان و مردان و پسران و دختران ما نیست
غرب هرگز دلسوز زنان و مردان و پسران و دختران ما نیست
دکتر خرناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۵
0
0
به احتمال زیاد چون وزیر خارجه ما از دست طالبان ناخرسند است پس در خواب هم زیاد خرناس می‌کشد!!! بهتر است برای معالجه به دکتر خرناس مراجعه کند!!!
نظرات شما
پیشخوان