تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

مصطفی پورمحمدی: شاهد گسست‌های اجتماعی هستیم/ از راه امام فاصله گرفته‌ایم

مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، گفت: وقتی ما گسست‌های اجتماعی را مشاهده می‌کنیم، باید بفهمیم که ظاهراً یک مقداری از راه امام فاصله گرفتیم. چون امام نشان داد که می‌شود در بین همین ملت به بهترین شکل همبستگی و پیوستگی عمیق را در جامعه به وجود آورد.

مصطفی پورمحمدی

رویداد۲۴ به گزارش ایلنا؛ وی ادامه داد: طبیعتا ادامه حرکت انقلاب اگر در همان مسیر اتفاق بیفتد، تضمین شده است. ما هرچه بتوانیم خودمان را همراه آرمان‌ها و اهداف امام (ره) نگهداریم، همانطور که به پیروزی بزرگ دسترسی پیدا کردیم، قادر خواهیم بود به راه خود پیروزمندانه و با افتخار ادامه دهیم و در مقابل، هرچه از این راه فاصله بگیریم، این دغدغه و نگرانی بیشتر خواهد شد که آسیب ببینیم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در ادامه عنوان کرد: مهم‌ترین حرکت امام ایجاد یک انسجام عمیق ملی بود، یک پیوستگی بسیار بسیار شدید و بسیار صمیمانه بین ملت برای کشور و پیشرفت نظام برای آینده کشور بود. این روح همبستگی تا امروز اصلی‌ترین سرمایه کشور ما بوده و اگر بتوانیم این پیام اصلی که همبستگی، وحدت و یگانگی است را حفظ کنیم، با اطمینان می‌توانیم به کسب نتیجه و پیروزی امیدوار باشیم.

پورمحمدی در واکنش به این نکته که «در سال‌های اخیر مشکلاتی پدید آمده و این همبستگی دچار خدشه شده است»، اظهار داشت: بله، این دغدغه ماست. وقتی ما متاسفانه این گسست‌های اجتماعی را مشاهده می‌کنیم، باید بفهمیم که ظاهراً یک مقداری از راه امام فاصله گرفتیم. چون امام نشان داد که می‌شود در بین همین ملت با بهترین شکل همبستگی و پیوستگی عمیق را در جامعه به وجود آورد. پس معلوم است که ما در کارکردها، در هدف‌گذاری‌ها، در پیام‌هایی که تولید می‌کنیم، در نوع رفتارمان و در خلق‌وخوی‌مان با راه امام فاصله گرفتیم که دچار این گسست‌ها شدیم.


بیشتر بخوانید: مصطفی پورمحمدی: دولت رئیسی کم‌تجربه است و مشورت نمی‌گیرد/ تصمیمات ضعیف دولت، بستر ایجاد حاشیه‌ است


رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در اظهار داشت: البته باید توجه داشته باشیم که دشمنان هم فعال هستند، امام یک حرکت عمده‌اش این بود که در دشمن‌شناسی و در زمان‌شناسی فوق‌العاده بود و اجازه نمی‌داد که دشمنان بر شرایط کشور مسلط شوند، ما هم باید سعی کنیم این روحیه و آموزه‌ای که امام به ما یاد داد را حفظ کنیم.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: مصطفی پورمحمدی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
1
5
ایشان جرعت نداره
پاشو از کشور بیرون
بذاره ....
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
2
6
طلاب اسلام را احیا کردند و ایران را نابود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
2
4
راه درسته همون راه امامه مردم بیدار شدند عزیز جان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
1
2
"ظاهرا" و اونهم "یک مقداری"!

اگر حرف نزنی، میگویند پورمحمدی حرف نزده؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۵
1
2
شما و امثال شما باعث این گسست بودید و هستید و خواهید بود.
نظرات شما
پیشخوان