تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ - ۱۱ تير ۱۴۰۲

سیستان و بلوچستان با ۵۰ درجه گرمترین استان کشور

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به گرمای سوزان حاکم در استان گفت: امروز شهرستان زهک و هیرمند با ثبت دمای ۵۰ درجه سلسیوس گرمترین شهر‌های استان و کشور بودند.

گرمای هوا سیستان

رویداد۲۴ محسن حیدری اظهار داشت: امروز شهرستان زهک و هیرمند با ثبت دمای ۵۰ درجه سلسیوس گرمترین شهر‌های استان و کشور بودند و همچنین دمای زاهدان نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۲ درجه سردتر شده و در گرمترین ساعات به ۴۲ درجه سلسیوس رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: از لحاظ دمایی گرمای هوا در شمال استان از دوشنبه با شدت گرفتن باد‌های ۱۲۰ روزه کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و تا اواسط هفته بعد از ظهر‌ها در ارتفاعات جنوبی استان، شرایط برای رشد ابر و رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای فراهم است.

حیدری گفت: از امشب تا آخر هفته در شمال استان وزش باد شدید و گردوخاک گاهی طوفان گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. از چهارشنبه در زاهدان و سایر مناطق مرکزی و جنوبی استان وزش باد شدید همراه با گردوخاک خواهیم داشت. از دوشنبه در نیمه شمالی استان کاهش دما رخ خواهد داد. دریای عمان به ویژه در مناطق شرقی مواج و متلاطم خواهد بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط