تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

اطلاعیه وزارت بهداشت برای استفاده از ماسک همگانی

بنا بر اطلاعیه وزارت بهداشت شرایط استفاده همگانی از ماسک در کشور پایان داده شد.

اطلاعیه وزارت بهداشت برای استفاده از ماسک همگانی

رویداد۲۴ به گزارش انتخاب؛ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای مبتنی بر نظر کمیته علمی کشوری کرونا کرونا از پایان شرایط اضطراری کرونا و استفاده همگانی از ماسک خبر داد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای مبتنی بر نظر کمیته علمی کشوری کرونا کرونا از پایان شرایط اضطراری کرونا و استفاده همگانی از ماسک خبر داد که متن آن به شرح زیر است:

با توجه به اعلام کمیته علمی کشوری کرونا لازم نیست همه افراد جامعه ماسک بزنند. بر اساس نظر این کمیته مبنی بر شرایط با ثبات کنونی و پایان وضعیت اضطراری کرونا، به جای توصیه عمومی به کل جامعه برای استفاده از ماسک، تأکید می‌شود صرفاً افرادی که دارای سن بالا، بیماری زمینه‌ای، نقص ایمنی، بیماری‌های کلیوی، قلبی، ریوی و کبدی هستند و نیز کسانی که در تماس مستقیم با فردی بوده‌اند که مشکوک یا قطعا ًمبتلا به کرونا بوده است، باید از ماسک استفاده کنند.

همچنین در مورد مراکز بهداشتی و درمانی در مناطقی که انتقال عمومی یا خوشه‌ای کووید ۱۹ گزارش شده باشد، استفاده از ماسک برای همه اعم از کارکنان و مراجعان این مراکز، توصیه می‌شود، ولی در مناطقی که انتقال قطعی به صورت تک گیر وجود داشته باشد، استفاده از ماسک صرفاً برای کارکنان درگیر با بیماران توصیه می‌شود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۳
1
0
شبکه های معاند که در ایام فتنه مهسا امینی ، مدام از اونور آب ، دانش آموزان را ترغیب به اغتشاش در خیابانها و به خطر انداختن جان خود می کردند ، الان به عزاداری های محرم ایراد می گیرند می گویند سر و صدای طبل و اکو برای روح و روان بچه ها بسیار مضر هست
نظرات شما