تاریخ انتشار: ۰۶:۱۲ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱۰۰ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

یوسف واعظ طبسی فرزند آیت‌الله طبسی کیست؟

تصویر گذرنامه نوه آیت الله واعظ طبسی تولیت پیشین آستان قدس رضوی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و محل تولد او در واشنگتن سوالات بسیاری را درباره نحوه زندگی اقوام نزدیک سران جمهوری اسلامی در خارج از کشور به وجود آورده است. رویداد24 در گزارشی به وضعیت یوسف واعظ طبسی و همچنین پیشینه خانوادگی او و حاشیه‌های مالی که حول نام خانواده آنها بوده، پرداخته است.

یوسف واعظ طبسی نوه آیت الله طبسی

رویداد۲۴ لیلا فرهادی: برخی رسانه‌ها تصویر پاسپورت یوسف واعظ طبسی نوه پسری «عباس واعظ طبسی» متولی اسبق آستان قدس رضوی را منتشر کرده‌اند و از تولد او در ایالات متحده آمریکا خبر داده اند. بر اساس تصویر گذرنامه منتشر شده، یوسف متولد ۱۳۷۸ در آمریکا است و هنوز سربازی نرفته است چرا که پاسپورت او ویژه خروج مشمولین خدمت سربازی است.

یوسف واعظ طبسی کیست؟

یوسف واعظ طبسی فرزند ناصر واعظ طبسی و نوه آیت الله عباس واعظ طبسی تولیت پیشین آستان قدس رضوی است. ظاهرا یوسف متولد ایالات متحده و به تبع آن با توجه به قانون ایالات متحده آمریکا، دارای تابعیت مضاعف این کشور است. از آنجایی که یوسف یک نام بین‌المللی است، نوه تولیت پیشین آستان قدس برای ثبت احوال در آمریکا مشکل چندانی نداشته و تنها نحوه نگارش نامش را به لاتین تغییر داده است. او با نام «جوزپ طبسی» تحصیل کرده دانشکده تجارت دانشگاه اوهایو در کلمبوس است.

نوه واعظ طبسی

یوسف واعظ طبسی

به گزارش رویداد۲۴ یوسف طبسی در اکانت لینکدین، خود را به عنوان «تحلیلگر سرمایه‌گذاری حوزه بانکی» معرفی کرده و گفته «در سال ۲۰۱۷ به مدت ۲ ماه در مجلس سنای ایالت اوهایو به عنوان کارآموز مشغول به کار بوده است.» مجالس سنای ایالتی در آمریکا در واقع قوه مقننه هر ایالتند که به مدت ۱۵۰ سال سناتور‌های هر ایالت در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا را انتخاب می‌کردند اما از سال ۱۹۱۳ انتخاب سناتور‌ها به رای مستقیم مردم محول شد.

یوسف طبسی بر اساس گزارشی که از کسب و کار‌های خود منتشر کرده در حال حاضر به عنوان مشاور حوزه بانکی در شرکت «کوپر» در همان ایالت اوهایو مشغول به کار است. شرکت کوپر هم در صفحات اجتماعی خود حضور یوسف به عنوان تحلیلگر سرمایه‌گذاری بانکی در این شرکت را تایید کرده است. بر اساس تصویر پاسپورت منتشر شده، یوسف متولد ۳۰ تیر ۱۳۷۸ است و به تازگی در فروردین ماه ۱۴۰۲ گذرنامه خود را با اخذ مجوز خروج مشمولان خدمت سربازی برای مدت ۵ سال تمدید کرده است.

تردد مشمولان خدمت سربازی به خارج از کشور منوط به شرایط اقامتی در یک کشور دیگر است که یوسف واعظ طبسی با توجه به تابعیت مضاعف آمریکا از آن برخوردار است. بر اساس قوانین خدمت سربازی در ایران افرادی که حداقل ۲ سال خارج از کشور زندگی می‌کنند می‌توانند پس از گذشت این مدت هر سال ۲ بار در بازه‌های ۳ ماهه به ایران تردد داشته باشند البته باید بدانید که این رفت و آمد‌ها نیازمند مجوز تردد از سفارت یا دفاتر کنسولی ایران در کشور مذکور است.

آنچه در مورد یوسف جالب توجه بوده، محل تولد او در آمریکا و زمان تولد او همزمان با دادگاهی شدن پدرش در یک پرونده اقتصادی است. یعنی درست زمانی که ناصر واعظ طبسی در پرونده یکی از بزرگترین اختلاس‌های زمان خود در تهران بازداشت شده، عروس آیت‌الله واعظ طبسی در حال گذراندن دوران نقاهت بعد از زایمان در یکی از ایالت‌های آمریکا بوده است.


مطالبی برای مطالعه بیشتر در این زمینه

وضع دشوار آقازاده‌ها در ینگه دنیا!/ کدام یک از مقامات ایرانی نگران لغو اقامت فرزندشان در آمریکا هستند؟ +عکس

همه چیز درباره سقائیان نژاد پدر سفیران گویای نظام در آمریکا


ماجرای پرونده فساد فرزند آیت الله واعظ طبسی چه بود؟

تولد یوسف ۲۴ ساله در سال ۱۳۷۸ یک سال قبل از آغاز دادگاه‌های پدرش، ناصر واعظ طبسی در «پرونده المکاسب» است. این پرونده اختلاسی چندین میلیارد تومانی بود که در جریان واگذاری شرکت المکاسب در دوبی از بانک ملی به یکی از موسسات آستان قدس رضوی اتفاق افتاده بود. سال ۱۳۷۹ شرکت ناصر طبسی به۱۰۰ میلیارد تومان اختلاس متهم شد و تیر ۱۳۸۰ مدتی به زندان رفت اما در نهایت در این پرونده تبرئه شد.

در آبان ماه ۱۳۸۱ و در جریان دادگاه‌های المکاسب هم نشریه دوکوهه به نام ناصر واعظ طبسی اشاره کرده و نوشته بود «آستان قدس رضوی با ارائه ضمانت برای ناصر واعظ طبسی موجب آزادی وی از زندان شده است. فرزند آیت‌الله واعظ طبسی در صدد جلب رضایت شاکیان و پرداخت هفت میلیارد تومان پول به آنهاست.»

ماجرا سال ۱۳۸۱ با خبر دادگاه‌های یک شرکت در دوبی و حضور چند نام پر آوازه رسانه‌ای شد. یکی از این نام‌ها ناصر واعظ طبسی فرزند تولیت مادام‌العمر آستان قدس رضوی بود. اگرچه این دادگاه شروع نشده پایان یافت و به تبرئه آقازاده طبسی منتهی شد، اما نام این چهره برجسته جمهوری اسلامی را برای همیشه خدشه‌دار کرد. در همان زمان برخی معتقد بودند افشار پرونده‌های فساد چهره‌هایی نظیر واعظ طبسی و فرزندان هاشمی رفسنجانی، بخشی از پروژه‌هایی برای حذف آن‌ها از سیاست کشور بوده است. برخی هم می‌گفتند موضوع واقعا «فساد» است اما آنها برای اینکه از زیر بار موضوع در بروند می‌گویند پرونده‌شان سیاسی است.

در آبان ماه ۱۳۸۱ و در جریان دادگاه‌های المکاسب هم نشریه دوکوهه به نام ناصر واعظ طبسی اشاره کرده و نوشته بود «آستان قدس رضوی با ارائه ضمانت برای ناصر واعظ طبسی موجب آزادی وی از زندان شده است... فرزند آیت‌الله واعظ طبسی در صدد جلب رضایت شاکیان و پرداخت هفت میلیارد تومان پول به آنهاست.»

سال ۱۳۸۷ این پروژه کمی روشن‌تر شد زمانی که عباس پالیزدار چهره نزدیک به احمدی‌نژاد در سلسله افشاگری‌هایی علیه مقامات جمهوری اسلامی، به نام ناصر واعظ طبسی در پرونده فساد مالی المکاسب اشاره کرد. عباس پالیزدار در سخنرانی معروف خود در دانشگاه همدان به نام ناصر فرزند آیت الله واعظ طبسی تولیت وقت آستان قدس رضوی در رابطه با پرونده المکاسب اشاره کرد.

گزارش فوربس درباره ثروت روحانیون مشهور

۵ سال قبل از افشاگری پالیزدار مجله فوربس در گزارشی تحت عنوان «ملا‌های میلیونر» که در سال ۲۰۰۳ به نام ناصر واعظ طبسی به عنوان یکی از نزدیکان آیت‌الله طبسی تولیت آستان قدس که در اداره ثروت هنگفت این نهاد نقش مهمی داشته اشاره کرده و از پرونده مکاسب هم نام برده بود.

این رسانه اقتصادی آمریکا درباره ثروت آستان قدس رضوی به عنوان مالک مستغلات بسیاری در سراسر ایران گفته بود: «این بنیاد همچنین تعداد زیادی هتل، کارخانه، مزرعه و معدن را در اختیار دارد.» مجله فوربس تعیین و تخمین میزان دارایی‌های آستان قدس را غیر ممکن خوانده و گفته «ناصر واعظ صحنه گردان فعالیت‌های اقتصادی است. فوربس در این یادداشت گفته بود: «ناصر واعظ طبسی، فرزند آیت الله طبسی، پیش‌تر رئیس منطقه آزاد سرخس بود. طی سال‌های دهه ۱۹۹۰، صد‌ها میلیون دلار از اموال بنیاد رضوی وارد پروژه سرخس و صرف احداث خط آهن ایران - ترکمنستان، بزرگراه‌های جدید، یک فرودگاه بین المللی، هتل و ساختمان‌های اداری شد.

سال‌ها بعد از طرح پرونده المکاسب در دادگاه، در خرداد ماه ۱۳۸۷ مجلس هفتم گزارش هیات تحقیق و تفحص از قوه قضاییه در ارتباط با پرونده المکاسب را منتشر کرد و از عملگرد قوه فضاییه در پیگیری پرونده معروف به المکاسب گله کرد. در این گزارش نامی از ناصر واعظ طبسی نیامده اما تاکید شده قاضی پرونده با توصیه‌های «رئیس وقت دادگستری استان تهران» و با این استدلال که «عده‌ای از متهمان ادعا کرده‌اند شرکت المکاسب را خصوصی می‌پنداشته‌اند»، از حیث جهل به قانون، متهمان را تبرئه کرده است.

در این گزارش آمده در جریان واگذاری شرکت المکاسب در دوبی که سال ۱۳۶۳ توسط بانک ملی تاسیس شد، اختلاس رخ داده است. بر اساس این گزارش سال ۱۳۷۵ شرکت المکاسب و چند شرکت سودآور دیگر بانک ملی به شرکتی به نام «همیاری کوثر» واگذار شده است، اما در حقیقت مدیران این موسسه به اصطلاح خصوصی، همان مدیران و اعضای هیات مدیره بانک ملی بوده‌اند و این واگذاری‌ها با مبلغ بسیار کمتری از بهای واقعی آن‌ها و با اقساط ۵ ساله صورت گرفته است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
4
345
بی همه چیزها
پاسخ ها
کرامت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
درست مثل تو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
میدونید متاسفانه همون زمان اصلاح طلب ها خیلی حامی این بی همه چیز ها بودن!! و میگفتن حزباللهی ها عمدا بازی سیاسی علیه ناصرخان و بچه های هاشمی رفسنجانی درآوردن!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
میبینی؟
با چه کسایی طرف هستیم
تو جوابت گفته مثل تو..
حالا شما حساب کن چجوری میشه کاری رو مردم پیش ببرن تو این مملکت و چقدر سخته و اخرش هم نتیجه ای نمیده و تلفات سنگینش به مردم میخوره
Mig mig
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
خدای سال ۶۰ که خدای امروزم هست چرا هیچ واکنشی به این دزدیا و بی عدالتیا نداره؟ گرین کارت پیشکش صد میلیارد سال ۷۸ کل مستاجرای ایرانو صابخونه میکرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۱
میگ میگ جان! مردم چکاره هستند اینجا عربزادهای عزیزهستند وماهم بردهاشون هستیم تو هنوزم ؟مگه حسن خرص اللللله نگفت؟
یالی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
8
282
ژن جدید بچه های علم الهدی
پاسخ ها
Mig mig
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
جنازه اون واعظ بی همه چیزو باید از خاک ایران اخراج کرد... اینا حق دفن بودن توی ایرانو ندارن
Jam
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
6
119
رویداد ۲۴ شما هنوز از ....و خ... شخص آیت ا... واعظ طبسی از آغاز انقلاب به این طرف خبر نداری.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
8
180
ولمون کن بابا! اینقدر داغ دلمون را تازه نکن و نمک به زخم کهنه ....ساله مون نریز؟.....
آدمیرال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
11
289
اینهمه فساد توی این مملکت از طرف مسئولین ، بعد اونوقت یه عده برای حجاب خون میریزن
پاسخ ها
رزمنده
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
خب اون خون را میریزندتا اختلاس ودزدیهای فرزندانشان پوشیدبمانداگرکمی کنکاش کنی اکثریت مسئولین چه آقازدهاشون چه توله آقازادهاشون در آمریکا باپول ملت مفلوک ایران مشغول به سورچرانی وعشق وحال هستن به اسم دین توی سرمون زدن وجیب ملت را خالی کردن چقدرساده هستیم وعوام
ژینا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
چه ربطی به حجاب داشت ، یعنی جون حالا یه ادمی اختلاص کرده در مقابلش تو باید ناموست رو بفروشی!!! خخخخ چه معادله عجیبی
شهبانو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
31
288
شاهنشاه روحت شاد...!
پاسخ ها
شهرام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
بدبخت ! اینا هرچی هستند ، لااقل با ناموس مردم کار ندارن . همین بی ناموس .... که بهش میگی شاهنشاه ، سوای دزدیهای کلان خودش و توله سگهاش و خانوادش ، به ناموس مردم هم رحم نمیکرد . ماموراش هر روز تو خیابونهای تهران و شهرهای دیگه ، میگشتن و دخترا و پسرای خوشگل را برای خودش و زنش و برادراش و پسرش ، به زور میبردن ، حتی برای مهمونای خارجیشون .
شهرام توله سگ
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
شهرام بیشرف خفه شو اسم شاهنشاه رو نیار
ردیا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
شاهنشاه روحت شاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
تعصب کورتون کرده،شاهنشاه خودش دزد مال مردمه،
درضمن ناصر طبسی دزدی نکرده بلکه تخلفات مالی داشته.
به هر حال یکسری قواعدی هست که باید رعایت بشه که گاها عمدا یا سهوا رعایت نمیشه و فساد به وجود میاد.
اینقدر توی گوشتون خوندن که مغزتون که از کار افتاده،پهلوی ایران رو نابود کرد
محسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
متاسفانه ماایرانیا هربلایی سرمون بیادحقمون باکدوممدرک میگی دخترای مردمو میبردن خارج ی عده اعفراتیا کاری کردن مردم از ین هم گریزکردن حقیقت ازدنیا 100 سال عقبیم تا این تندروها دستشون ازبیت المال قطع نشده وظع همینه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
به شهرام بگو برو از خواهر مادرت بپرس ببین این حرفهایی که میزنی درسته؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۸
بهترین مدرک برای اثبات فساد اخلاقی دربار و خاندان پهلوی ، اظهارات وزیر دربار شاهنشاهی است که در خاطراتش گفته . البته اگر ناشناس ۱۳:۱۱ هم مورد معاینات پزشکی قانونی از ناحیه ماتحت قرار بگیرد ، اثبات کننده این ادعاست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۸
شاهنشاه ! ننگت باد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۹
رویداد ۲۴ بی شرف حیا کن .... فتنه گری را رها کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۹
تف به گور شاهنشاه و پدر و مادر و خانوادش والبته رویداد ۲۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
11
274
روزی برسه که مردم با خیلی ها تسویه حساب کنند و آن روز همین نزدیکیهاست......طبسی رفت، علم الهدی آمد!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
6
216
خدا از عباس طبسی نگذرد
فروزان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
5
134
درود بر رویداد ما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
8
213
دشنه ای دیگر بر قلب مردم ایران!!!!!
پاسخ ها
کریم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
شیطنتی دیگری برای ایجاد بدبینی در نزد ملت ایران!!!!!!!!!!!!! خبط و گناه نوه به خود فرد چه ربطی داره ؟ بچه یا نوه و نتیجه و ندیده تو ، دزد از آب در بیاد ، به تو ربطی دارد ؟ باید تو را بجای اون ولد چموش موُاخذه کنند . حماقت هم حدی داره !!!!!
فرهاد
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
اندکی صبر سحر نزدیک است

روزی رسد این قوم که ملت ایران را به بردگی گرفته اند را با عدالت واقعی محاکمه کنیم.
ناشناس
| United States of America |
۰۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
کریم ماله کش ،، ماله کشی نکن !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
9
273
آمریکا فقط برا مردم بده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
131
18
گزارشگر با سواد، تولیت درست است نه تولید، باید بنویسید تولیت آستان رضوی!
تکرار این اشتباه در متن نشان میدهد معمای کلمه و جملاتی که نوشته شده را نمی‌دانید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
چقدر فساد بزرگی و کشف کردی.
بابا تابلوست که اشتباه تایپیه.
تازه خودتم به جای معنا نوشتی معما
ارمان عررشی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
عجب کاری کردی با این کشفت بیشعور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
عزرشی بیشرف
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
اصل داستان ول کرده اومده دنبال یه ایراد تایپی میگرده!!!
هرچند دست خدا تو همین چیزای ریز هم هست خودشم اشتباه تایپی داره یکی دیگه میاد میکوبه تو صورتش همون..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
معمای کلمه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
5
188
فردا روز ، گند بچه های جانشین واعظ طبسی مثه همینا درمیاد.فعلا روز بخور بخوره. شب دراز است و قلندر بیدار .
خاقان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
128
2
خانم فرهادی، این بنده خدا را ببخش. گناه نکرده نوه واعظ شده است. الآن هم که در آمریکا سرش به کار خودش گرم است. کاش یک مطلب مینوشتی راجع به شیند اکانر که دیشب فوت شد و کلی من غصه دار شدم. عجب شیرزنی بود. روحش شاد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
خسته نباشی ماله کش !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۹
خوب تو کشور خودش سرش به کار خودش گرم باشه چرا رفته تو کشور شیطان بزرگ سرش به کارش گرمه؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
2
170
رفتند درس بخونند بیاند به مملکت اسلامی خدمت کنند زیاد سخت نگیرید. ??
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
4
163
مرگ بر آمریکا حاج آقا

لعنت به دروغگویان ریاکار مثل شما
نکنه حاج آقا نوه شما ماموریت برون مرزی تشریف بردن و جاسوس دوجانبه به نفع ملت و مملکت هستن
آخه فردا روز میاین و میگین اینا دارن به مملکتشون خدمت میکنم و اینم توجیه جدیدتونه
جانباز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
3
140
سرمون کلاه رقت
عذاب کش مادام العمر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
9
229
بیچاره ما مردم که باید حجابمون رو رعایت کنیم و اشکنه پیاز بخوریم و مرگ بر آمریکا بگیم تا به پسرهای امثال طبسی و علم الهدی تو آمریکا بد نگذره
پاسخ ها
نبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
اون ۴ تا منفی رو فکر کنم رئیسی و جمیله علم‌الهدی بهت دادن !!! ، وگرنه دزد حاضر بز حاضر ، مشکل کجاست پس !!؟؟!!؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
دلبندم،این بساط بی حجابی را خودشون به پا کردن تا ذهن مردم به مسائل سیاسی و اقتصادی نره و یک پارچگی شکل نگیره به این میگن دو قطبی سازی جامعه.
ناشناس
|
Iraq
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
5
107
ملت ایران خسته شدن دیگه از این حرف ها حدیث ها بسه کم این کثافت رو بکنید بوق کرنا برا ملت
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
4
191
واعظ وعظ برای من و شما میخواند، برای مردم آمریکا بلاد کفر، برای خودشان آمریکا بهشت موعود!
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
2
145
نسل آینده و تاریخ در مورد ما چه می گوید؟!
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
هیچ می گوید هالوهای احمق
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
از ماها به عنوان یه احمق و بزدل یاد میکنن ولی کاش یکی براشون بگه سرکوب سنگین و جنایات بی حد ینی چی و بتونن درک کنن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۸
کجاتون را سنگین سرکوب کردند ، که اینقدر دردتون آمده ؟ تف به صورت دروغگو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
17
159
فقط آرزو
کنید
جنگی در بگیره
شاید از دست اینها
رها شیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
کسی که آرزوی جنگ میکنه از دو حال خارج نیست یا مریضه یا مغرض منافق
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
چیزی که گفتی ارزویی نیست بیشتر یه همت جمعی میطلبه برای گرفتن حق
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
27
116
امام حسین مگر اینکه ما را از دست این جماعت دزد نحات دهد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
6
161
لعنت خدا به همشون آمریکا برای مابده برای اونابهشته خدانابودشون کنه
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
210
20
اگر هم این شخص واقعا نوه آقای واعظ طبسی باشه ، چه ربطی به ایشان داره ؟ فرزند حضرت نوح هم که پیامبر خدا بود و جعفر کذاب هم که فرزند امام معصوم بود ، تو زرد از آب در اومدند . هر چند شماها فقط دنبال بهانه هستید و چه میدونید این مسائل یعنی چه . مطمئنا اگر خودتون جای اینها بودید ، خیلی بدتر بودید .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
شما یا ساده اید یا خودت را به نفهمی زده اید ازچه دفاع می کنی ؟؟؟
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
کمتر ماله کشی اینا بکنید دست اینا خیلی وقته رو شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
هم پیاله های شما هر کاری بکنند هیچ اشکالی ندارد عزیز دل برادر ، تو وظیفه است رو انجام بده ماله کشی کن ، ماله کش !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
لطفا چشمهایتان را بشویید و نیز دلهایتان را حضرت نوح‌پسرش را به کشتی راه نداد حضرت امام جعفر صادق پشتیبان پسر کذابش نبود ایا پدر این اقازاده ها هم اینگونه رفتار کردن شمارا با وجدانتان تنها میگذارم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۸
ناشناس ۱۲:۳۴ ، نفهم ! حداقل برو مطالعه کن تا حرف مفت نزنی . خداوند به حضرت نوح گفت نباید پسرت را با خود همراه کنی ، وگرنه از پیامبری عزل میشوی . جعفر کذاب هم فرزند امام جعفر صادق (ع) نبوده ، فرزند امام هادی (ع) بوده . از سوادت معلومه که هیچی نمی فهمی ، پس نتیجه گرفته میشود که نظر و رای انسان نفهم ، پشیزی ارزش نداره ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
7
155
اونوقت پسر من با ۲۵ سال سن ومعدل ۱۹ تیز هوشان ،تو خونه مونده وهر روز ما با بد بختی به این امام واون امامزاده متوسل که؟؟؟!!!
مهدی م
|
Canada
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۵
5
182
بعد مسعولین انتظار دارن مانند پیامبر مردم دورشون جمع شوند.این همه فساد ودورویی برای چه تمام بچه های اونا خارج بخصوص آمریکا و کانادا هستن بعد به ما مردم عادی میگن مرگ بر آمریکا یا دشمن شما امریکاست جالب خیلی ها مانند پسر مکارم مردم رو از کانادا نصیحت می کرد خوب اگه بده شماها رفتید چه بکنید قسم ابوالفضل شما رو باور کنیم یا دم خروس
پاسخ ها
احمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
پسرای شما هم مثل باباهاشون عرضه و سواد ندارن مثل شما که مسئولین را با عین نوشتی بعد امتظار داری بره بچه ت خارج درس بخونه
رزمنده
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
شما فکر کردین برای چه هرروز افغانها در ایران زیادمیشوندوفرزنداوری آنها نسبت به مردم ایران ۱۰برابراست به یمن حمایت همین مسئولین وزرای داشتن لشکردرآینده برای فرزندان ونوادگاشان است بازگردانی را مایه دوش میکشیم تا لشکرآینده اینها آماده بشه از افغانهاوعراقیها وسوریهابیچارملت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
بچه آخوندها میرم آمریکا و کانادا تا میخ اسلام رو در بلاد کفر بزنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
0
18
چه میکند ... عشق و حال میکند . با پول رانت و نذورات امام رضا ع
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
0
21
همه آقازاده هاتوامریکازندگی میکنن
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
0
24
لعنت بر طبسی و علم الهدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
19
1
بر همه مفسدان لعنت باد ،اما بر رسانه‌های مغرض که فقط در آرزوی ناامیدی مردم هستند دو برابر لعنت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
0
17
این آقازاده ها سفیران رانت به کشورهای اروپایی و امریکا هستند . اگر این رانتها نباشند که اتفاقها می افتد .
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
1
22
مملکت که مملکت نیست مملکت دزدها و اختلاسگرا همجنس بازها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
20
0
تو اول برو فارسی یاد بگیر بعد خبررسانی کن و تولیت را تولید ننویس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
0
16
بلندبگو مرگ برآمریکا
امیدواریم آمریکای جهانخوار نابودبشودوهمه آقازاده ها را درخودنوردد،
ایرانی باغیرت
|
United States of America
|
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۶
0
19
پس لاریجانیهاچی و.....مردم فقیرهرروزبگوییدمرگ برآمریکاوانگلیس..لعنت خدابرمسعولین دزدوشیطان صفت.
ا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
29
بدترین آدم های تاریخ مسولین ما هستن که مردم از دین خدا دور کردن وبدتر از اون که دیگه هیچ کس دوستتون نداره فقط جلوی تلویزیون ودوربین الکی میگن میخوانتون واین که خودتونم این میدونید بس
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
25
1
با فرض درست بودن این مطلب ،الان بچه حرف پدر و مادرش و قبول ندارن این که تازه نوشه،درست نیست گناه کسیو پای کسه دیگه نوشت،پسر نوح ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
24
از کوزه برون چه طراود
همان که در اوست
فرهاد
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
26
به زودی تقاص تک تک دزدی ها و آدم کشی ها و ظلم و ستمی ها و غارتگری و چپاول و تاراج ثروت ایران رو ازشون می گیریم.

این دزدان بی شرف و بی ناموس .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
26
باپول بادآورده،آقازاده هادرفرنگ برای خودشون حال می کنند‌.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
26
سلام.دلارهای چمدانی واقازاده ها وخوش ....
اما در این گوشه وطن خانمی فقیر برای خرید مرغ خود فروشی میکند.الا اکبر.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
31
از اسلام ظاهری ومصلحتی غیرازاین رانبایدانتظارداشت!بیچاره مردم که گول حرفهای انهاراخوردند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
28
تک تکشون دزدن
ناشناس
|
Viet Nam
|
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
0
22
اگر پدر محکوم میشد جای تعجب بود و طبق قانون ایشان چون پاس آمریکایی دارد خود به خود تابعیت ایران کنسل میشود جهت اطلاع
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
0
32
خدا لعنتشون کنه دین را زین کردند سوار ملت شدند سواری میگیرند ما ملت هم شدیم خر این بیوجدانها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
1
23
بذار بخورند بی همه چیزها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
32
2
بابا همش دروغه اینا معلوم نیست از کجا خط میگیره نیتتش چیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
کاملا حقیقت داره . الانم تو ایرانه موقتا . حالا بگین مرگ بر آمریکا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
تو دیگه چه بدبخت ذلیل هستی ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۸
مرگ بر آمریکا . مرگ بر اسرائیل . مرگ بر رویداد ۲۴ ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
0
33
روزی که تاریخ مصرف مسعولین امروزی تموم بشه فسادشون علنی تر میشه درست مثل این شخص
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
0
11
درآمریکا به مالبخندمیزند... میخند ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۸
0
9
مشمول سربازی است ایشان!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۹
0
5
واعظ طبسی در امریکا با پول بیت المال در حال خوشگذارنیست. سربازی هم نرفته مثل خیلی از آقا زاده ها. آنوقت صدا وسیما شبکه برنامه معلا پدر و مادر شهید گنام را میارند تا مجلس شان شور حال پیدا کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۹
0
3
ببریدش سربازی نقطه صفر مرزی
م.ر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۱
0
2
جنگ و کوپن و یارانه از درآمدهای میلیاردی انقلاب برای مردم بلیط امریکا و زندگی لاکچری برای سهم خواهان انقلاب از مسعود خالی بند رجوی تا واعظ طبسی ها و آدما کوتله چون قالیباف و خاوری و .... نوادگان رهبر و سایرین در رفاه کامل مابقی یه ?هرچی میخوای برداشت کن ..
نظرات شما