تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

جنجال نوشابه دادن به یک خرس در باغ وحش!

انتشار ویدئویی از یک خرس قهوه‌ای در باغ وحش دالیان چین که از بازدیدکنندگان کوکاکولا دریافت کرده و پس از باز کردن درب بطری آن را می‌نوشد، موجی از خشم را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است.

جنجال نوشابه دادن به یک خرس در باغ وحش!

رویداد۲۴ ویدئویی از یک خرس که یک نوشابه کوکاکولا را در باغ‌وحشی در چین می‌خورد و بطری‌های خالی در اطراف قفسش پراکنده شده بود، در فضای مجازی واکنش شدید کاربران را به دنبال داشته است.

کاربران خشمگین، بازدیدکنندگان را به خاطر دادن نوشیدنی‌های مضر به خرس و مسئولان باغ وحش را به خاطر اجازه دادن به انجام این کار سرزنش کردند.

به گزارش اخبار محلی، کارکنان باغ وحش در دالیان، واقع در شمال شرقی استان لیائونینگ چین در پاسخ، راهنمایان تور را که به ادعای آن‌ها اغلب گروه‌هایی را هدایت می‌کنند، مقصر دانستند و قول اقدامات سختگیرانه‌تر برای آینده را دادند.

در ویدئوی جنجالی منتشر شده، خرس در قفس خود نشسته است که یک نفر بطری کوچک پر از نوشیدنی گازدار را به او می‌دهد.

این حیوان به راحتی آن را با پوزه خود می‌گیرد، سپس آن را با هر دو پنجه می‌گیرد. در عرض چند ثانیه خرس درپوش را باز می‌کند و سپس نوشیدنی را می‌بلعد. تعدادی بطری خالی نیز در اطراف قفس خرس دیده می‌شود.

این ویدئو شبکه‌های اجتماعی توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرده است و افراد زیادی از بازدیدکنندگان به دلیل دادن نوشیدنی حاوی قند به حیوان که می‌تواند به سلامتی آن آسیب برساند، انتقاد می‌کنند.

بسیاری دیگر باغ وحش را به دلیل اجازه دادن به این رفتار بی پروا سرزنش کردند.

همین موضوع در سال ۲۰۱۷ گزارش شد، زمانی که یک بازدیدکننده ناشناس به رسانه‌های محلی گفت: ده‌ها گردشگر برای غذا دادن به حیوانات در صف ایستاده بودند و دو خرس کوکاکولا می‌نوشیدند.

یکی از کاربران نظر داد: چرا باغ وحش‌ها به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند کوکاکولا یا سایر خوراکی‌ها را به خرس‌ها بدهند، که به طور بالقوه می‌تواند آن‌ها را بکشد؟

کاربر دیگری نوشت: آیا می‌توانید به این نوع رفتار پایان دهید؟ من واقعاً به شما التماس می‌کنم.

پس از خشم کاربران، کارکنان باغ وحش ادعا کردند که دادن نوشابه به حیوانات اکیدا ممنوع است.

آن‌ها از راهنمایان تور که اغلب گروه‌هایی را به باغ‌وحش می‌برند انتقاد کردند.

کارکنان باغ وحش می‌گویند: در پاسخ به مشکلاتی که کاربران اینترنتی گزارش کرده‌اند، پارک اطلاعیه دیگری در گروه وی چت [یک برنامه پیام‌رسان چینی]راهنمای تور صادر کرده است تا گردشگران را به دادن کوکاکولا به خرس ترغیب نکنند.

به گفته مقامات باغ وحش، در آینده، اقدامات انزوای سختی مانند اضافه کردن توری به قفس و نصب حصار‌ها برای جلوگیری از غذا دادن به خرس‌ها توسط گردشگران در نظر خواهیم گرفت.

کارکنان افزودند که در آینده نیز نظارت را تقویت خواهند کرد.

مقامات محلی همچنین از باغ وحش خواستند تا وضعیت را سریعاً اصلاح کند و به آژانس‌های مسافرتی یادآوری کردند که به کارکنان خود اطلاع دهند که دادن غذا و نوشیدنی به حیوانات ممنوع است.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: باغ وحش ، حیوان آزاری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
0
1
خرسه که خیلی خوشش اومد حتی داشت لبش رو می لیسید که چیزی از نوشابه زمین نریزه!?
نظرات شما