تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکم متقلبان کنکور صادر شد

حکم پرونده اعضای باند مجرمین تقلب و افشای سئوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در شهرستان پیرانشهر صادر شد.

حکم متقلبان کنکور صادر شد

رویداد۲۴ تسنیم نوشت: یکی از مهم‌ترین پرونده‌هایی که دستگاه قضائی در راستای احقاق حقوق عامه به آن رسیدگی کرده و منجر به صدور حکم شده است، پرونده موسوم به «باند مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۱» است که در دادگاه کیفری دو شهرستان پیرانشهر مورد رسیدگی قرار گرفت.

این پرونده ۲۳ متهم دارد که اتهام آن‌ها ایجاد باند و شبکه تقلب در آزمون سراسری، تحصیل مال نامشروع، کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات، تلاش جهت دستیابی به سوالات و پاسخ سوالات آزمون سراسری از طریق تشکیل باند و تشکیل شبکه تقلب از طریق وسایل غیرمجاز مثل وسایل الکترونیکی و رادیویی در حین برگزاری آزمون سراسری بوده است.


بیشتر بخوانید:  نیکونهاد: سازمان سنجش امکان صدور مجوز به تحصیل متقلبان را ندارد


اعضای این باند با استفاده از وسایل الکترونیک از قبیل VIP CARD و مینی هندزفری‌های مخصوص جهت نصب در گوش داوطلبان، از طریق گوینده مستقر در خارج از حوزه برگزاری آزمون با آموزش کددهی به داوطلبین و رمزنگاری سوالات و پاسخ‌ها سعی به تقلب رسانی به داوطلبین برای پاسخ گویی به سوالات را داشتند.

قابل ذکر است متهمان این پرونده مبالغ سنگینی از داوطلبین بابت هزینه تجهیزات و دادن پاسخ‌های سوالات در آزمون سراسری دریافت کرده بودند.

بر همین اساس و پس از بررسی‌های دقیق قضائی و برگزاری جلسات دادگاه، متهمین این پرونده به حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

همچنین یکی از متهمان پرونده از عوائد ناشی از فروش تجهیزات فنی تقلب اقدام به خرید یک دستگاه خودروی ۲۰۷ کرده بود که دادگاه این خودرو را هم به نفع دولت ضبط کرد.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: آزمون سراسری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
0
0
آقازاده ها نیاز به تقلب حتی ندارند ، مستقیم دانشگاه، مدرک کیلو کیاو.......
نظرات شما