تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۱۳ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

وزیر کشور: معتادین متجاهر از سطح شهر جمع آوری شدند!

بنا بر اعلام احمد وحیدی، وزیر کشور جمع آوری معتادین متجاهر، ساماندهی کودکان کار و راه اندازی سامانه‌ای برای مشاوره پیش از طلاق اقدامات دولت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بوده است.

وزیر کشور: معتادین متجاهر از سطح شهر جمع آوری شدند!

رویداد۲۴ شفقنا نوشت: احمد وحیدی درباره اقدامات دولت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، بیان کرد: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته، یک حوزه مربوط به «معتادین متجاهر» است و یکی از برنامه‌ها این بود که این افراد از سطح شهر‌ها جمع شوند و برای این کار لازم بود افزایش ظرفیت داشته باشیم و این کار تا حدود خوبی صورت گرفت. بدین صورت که افزایش ظرفیت قابل توجهی داشتیم و تلاش شد که در حد بالایی این معتادین متجاهر از سطح شهر جمع شوند

آقای وحیدی گفت: موضوع دیگر «کودکان کار» بود و برای این موضوع نیز برنامه ریزی و هدف‌های کمی مشخص شد، این کار هم در تهران و هم در استان‌ها شروع شده و این اقدام در کل کشور در دستور کار جدی است.


بیشتر بخوانید: واکنش وزیر کشور به آتش‌سوزی مرگبار کمپ ترک اعتیاد


وی بیان کرد: موضوع دیگر مربوط به «حاشیه نشینی» است که بسیار مهم بود. دولت به حاشیه نشین‌ها توجه بسیاری کرد حتی شخص رئیس جمهور بار‌ها در مناطق حاشیه‌ای حضور پیدا کردند و برنامه‌های خوبی برای رفع مشکلاتی که در حوزه حاشیه نشین هاست، هم طراحی شده و هم بخشی از آن دنبال شده، به گونه‌ای که امروز یک حضور فعالی در سطح استانداری ها، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در بخش حاشیه نشینی می‌بینیم و رفته رفته کار‌ها در حال انجام است.

امیدواریم درصد قابل توجهی از مناطق حاشیه نشین و مناطقی که احیاناً در برخی از موارد دچار مشکلات حاد هستند، برطرف شود.

آقای وحیدی اضافه کرد: موضوع «طلاق» که یکی از آسیب‌های اجتماعی است، تحت بررسی و پیگیری قرار گرفته و مداخلات موثری برای آن پیش بینی شده است. قوه قضاییه باید یک سامانه‌ای را راه اندازی کند تا به کسانی که به دنبال طلاق هستند، قبل از آن از طریق این سامانه حتماً مشاوره‌های مناسب داده شود و تا می‌شود از طلاق منصرف شوند که امیداریم عزیزان قوه قضاییه این سامانه را که در دست پیگیری دارند، زودتر راه اندازی کنند.

وی درباره اقدامات وزارت کشور برای بهبود وضعیت کار و معیشت کولبران نیز گفت: برای اینکه کولبران از هر نقطه مرزی عبور نکنند و برای مرزبانان مشکلاتی ایجاد کنند و در پناه آن تخلفات جدی ضد امنیتی رخ ندهد، مرز‌های مشخصی را برای آن‌ها تعیین کردیم که کولبران می‌توانند در چارچوب ضوابط و از طریق این مرز‌های مشخص بار‌های خود را جابه جا و اقتصاد معیشتی خود را تأمین کنند.

آقای وحیدی گفت: عمدتاً مرز‌های غربی کشور درگیر مبحث کولبری هستند، مرز‌هایی باز و مشخص هستند و هر کسی که می‌خواهد کار تجارت کند و تحت عنوان کولبری شناخته می‌شوند باید از همین مرز‌های شناخته شده، فعالیت خود را انجام دهند.

منبع: شفقنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر کشور
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
0
2
بعله !!!
جمع کنید ببریدشون کمپ ؛ بعد هم بخاری کمد خودبخود آتیش میگیره و همه میسوزن و ذغال میشن !!!!! راه از این بهتر ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
0
0
این آقا یه سر به اتوبان نواب ازجنوب به شمال بزنه وسط درختا میبینه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
0
1
باشه ظاهرشو جمع کن!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
0
2
جمع اورى وچهارشنبه سورى برقرارميشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۴
0
0
تا فردا آزاد میشن
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان