تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۳
با رای دیوان عدالت اداری؛

ساخت هتل ۳۰ طبقه در ولنجک منتفی شد

براساس رای دیوان عدالت اداری ایرادات سازمان بازرسی به رای کمیسیون ماده ۵ در خصوص ساخت هتلی ۳۰ طبقه در ولنجک موجه و رای باطل شد.

ساخت هتل ۳۰ طبقه در ولنجک منتفی شد
رویداد۲۴ | مجوز ساخت هتلی ۳۰ طبقه در حریم گسلی مورد انتقاد و حتی پیگیری قضایی کارشناسان و اساتید شهرسازی بود.

به گزارش اکو ایران، علیرضا زاکانی شهردار تهران دراین رابطه گفته بود:در باره این هتل سازمان زمین شناسی اعلام کرد که روی گسل قرار دارد و نباید ساخته شود، اما مراجع دانشگاهی که مهم‌ترین آن‌ها از اساتید دانشگاه امیر کبیر بودند در کمیسیون ماده ۵ حضور یافته و از آن دفاع کردند. آن‌ها گفتند که نوع سازه هتل تاب آوری در برابر زلزله را دارد.

ساخت هتل ۳۰ طبقه در ولنجک منتفی شد

ساخت هتل ۳۰ طبقه در ولنجک منتفی شد


شهردار تهران افزود: با اینکه دفاع کاملی از سوی این اساتید دانشگاهی صورت گرفت، باز هم ما تأکید کردیم که مجوز را در صورت تأیید مرکز تحقیقات ساختمان صادر خواهیم کرد. در واقع ما نظر سخت گیرانه‌ای را در مورد این هتل اعمال کردیم. اما دلم می‌سوزد که این موضوع به گونه دیگری مطرح شد.

اما اردیبهشت سال گذشته با ورود سازمان بازرسی به پرونده ساخت و ساز در این زمین متوقف شد.

سازمان بازرسی طی نامه هشداری به وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای عالی معماری و شهرسازی، شهردار تهران و وزیر کشور در ارتباط با مصوبه غیرقانونی کمیسیون ماده ۵ شهر تهران برای احداث هتل ۳۰ طبقه واقع در ولنجک خواستار توقف عملیات اجرا و ابطال مصوبه مزبور شد.

درحالی که ساخت و ساز هتل در این زمین آغاز شده بود براساس شکایت سازمان بازرسی به دیوان عدالت و همراهی جمعی از کارشناسان و اساتید دانشگاه این مصوبه با رای دیوان ابطال شد.

صادق کاشانی وکیل پرونده می‌گوید: در پی شکایت اساتید شهرسازی و سازمان بازرسی کل کشور، شعبه سوم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، بند ۸ مصوبه ۴۳۵ کمیسیون ماده ۵ شهر تهران را نقض کرد. با توجه به این دادنامه، قطعی احداث هتل ۳۰ طبقه در شمال منطقه ولنجک بالای تراز ۱۸۰۰ فاقد مجوز قانونی است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما